НОВИНИ

Геї планують провести у Києві парад попри заборону суду

"Марш рівності", який планувала на 25 травня у Києві ЛГБТ-спільнота, спробують провести. Про це заявили Радіо Свобода в Оргкомітеті КиївПрайду-2013, коментуючи рішення суду, що заборонив проведення всіх не пов'язаних з відзначенням Дня Києва акцій, в тому числі "Маршу рівності".

"Ми передбачували, що нам щось зроблять, щоб завадити вийти на вулицю 25 травня у Києві", – заявила Радіо Свобода Олена Семенова, координатор із роботи з пресою Оргкомітету КиївПрайду-2013, в рамках якого збиралися провести наступної суботи у столиці "Марш рівності".

Як зазначила Семенова після рішення суду, про зміну дати проведення "Маршу рівності" у Києві не йдеться.

"Ми передбачували перешкоджання. У нас є план "b", план "с". Тобто, у нас є інші стратегії – як ми зможемо провести "Марш рівності". І якась із них вийде 25 травня. Таким чином чи іншим чином, але ми вийдемо і будемо протестувати. Саме цього дня, 25 травня. Про зміну дати "Маршу рівності" ми не говоримо", – повідомила Семенова.

Як відомо, представники ЛГБТ-спільноти планували організувати "Марш рівності" 25 травня, в День Києва.

Однак Київська міська державна адміністрація запропонувала організаторам змінити дату через велику кількість заявок на проведення акцій від агресивно налаштованих людей. Згодом КМДА звернулася до суду з метою заборонити проведення першого маршу за права ЛГБТ-cпільноти.

Організатори гей-параду тоді заявляли, що готові відмовитися від акції, якщо її заборонить суд.

23 травня окружний адміністративний суд Києва заборонив проведення в центрі столиці 25 травня будь-яких заходів, крім передбачених офіційною програмою святкування Дня Києва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.