НОВИНИ

Посол Британії: В ЄС шукають причини, щоб сказати "так" угоді про асоціацію з Україною

Посол Великої Британії в Україні Саймон Сміт вважає, що звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко суттєво підвищить шанси України на підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом на саміті Східного партнерства у листопаді. Про це він заявив в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"На мій погляд, немає сумнівів, що, якби пані Тимошенко була звільнена на свободу до проведення саміту у Вільнюсі, то це істотно поліпшило б перспективи підписання Угоди про асоціацію", - сказав дипломат.

Він зазначив, що поки немає ніякої гарантії, що цей документ буде підписаний, ситуація залежатиме від того, наскільки Київ виконає необхідні умови.

"На даний момент обидва варіанти представляються можливими. Угода про асоціацію між Україною та ЄС може бути підписана на саміті Східного партнерства у листопаді, але може статися і так, що цей документ підписаний не буде, адже поки немає ніякої гарантії підписання", - підкреслив посол .

На його думку, представники ЄС, які приймають рішення з даного питання, до цих пір не мають "тієї критичної маси впевненості", яка необхідна для підписання Угоди в листопаді.

"Така в моєму розумінні позиція багатьох країн-членів ЄС, і така на даний момент позиція британського уряду. Ми сподіваємося, що в наступні кілька місяців ми побачимо прогрес з питань, що викликають найбільшу стурбованість в ЄС", - зазначив Сміт.

Він нагадав, що Рада міністрів закордонних справ ЄС у грудні 2012 року озвучив рекомендації Україні, які включають три основних напрямки: вирішення питань з виборів 2012 року, проблеми виборчого правосуддя і виконання порядку денного асоціації Україна-ЄС.

"Європейські міністри чітко заявили, що вони очікують, цитую, "рішучих дій і відчутного прогресу в цих трьох сферах". Хочу підкреслити, що вони не давали якихось вузьких або персоналізованих рекомендацій, а скоріше, вказали на більш широкі сфери діяльності, в яких очікується прогрес ", - зазначив британський дипломат.

Таким чином, за його словами, існує цілий комплекс питань, об'єднаних в три ключові сфери, які є предметом стурбованості ЄС.

"Я не вважаю, що міністри закордонних справ ЄС шукають причини сказати "ні" Україні. Думаю, що, навпаки, вони намагаються знайти причини, щоб сказати "так". Але для того, щоб сказати "так", вони повинні побачити рішучі дії і відчутний прогрес", - резюмував посол.

Нагадаємо, 15 травня Європейська комісія схвалила проект рішення Ради ЄС про підписання Угоди про асоціацію з Україною.

У повідомленні Єврокомісії зазначається, що цим рішенням Комісія здійснила необхідні підготовчі кроки з метою забезпечити технічну готовність до підписання Угоди про асоціацію на саміті Східного партнерства у Вільнюсі за 6 місяців. Однак підписання відбудеться лише за умови створення Києвом необхідних політичних передумов.

У свою чергу Уповноважений України з питань зовнішньополітичних та інтеграційних процесів Костянтин Єлісєєв заявив, що сьогоднішнє рішення ЄК є визнанням того прогресу, який за останній час досягла Україна в контексті Висновків Ради ЄС 10 грудня 2012 року.

Представник єврокомісара з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле Пітер Стано заявив, що ухвалений Єврокомісією проект рішення Ради ЄС про підписання Угоди про асоціацію з Україною є винятково технічним і не містить оцінок прогресу України.    

Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські раніше висловив сподівання, що питання ув'язнення екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко буде вирішене до проведення саміту Східного партнерства у Вільнюсі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.