НОВИНИ

Кримські татари продовжують наполягати на видворенні з Криму консула Росії

Президент Всесвітнього конгресу кримських татар Рефат Чубаров наголосив на вимозі видворення з України генконсула РФ у Сімферополі, який некоректно висловився про кримських татар. Про це Чубаров заявив в ефірі 5 каналу.

"Я думаю, що ми разом з усіма нормальними людьми в Криму домагаємося того, щоб дипломат, який акредитований тут, в Україні, в Криму, не вів себе так образливо як у відношенні до кримськотатарського народу, так і до всього українського суспільства", - заявив Чубаров.

"Ми вперше за останні 20 років, роки повернення в Україну, вперше почулили такі образи сталінських часів, андропівських часів, - і це вже в незалежній Україні, але це почули від дипломата сусідньої країни. Ми не змогли цього стерпіти…", - додав він.

"Ми хочемо, щоб негайно він був відворений з України. І я знаю, що ми цього досягнемо", - підкреслив Чубаров.

"Ми просто не дамо працювати генконсульству Росії, поки його очільником буде людина, по-перше, названа брехуном своїм відомством (бо насправді не висловлювала офіційну позицію Росії). По-друге, він для нас є сталіністом і фашистом", - додав він.

Як повідомлялось, у МЗС РФ заявили, що розуміють "реакцію на деякі, скажемо прямо, некоректні формулювання, використані російським представником без належного урахування чутливого питання, що вимагає в будь-якій ситуації виключно зваженого підходу".

Нагадаємо, у Сімферополі 17 травня зі скандалом відбулася прем’єра фільму «Хайтарма» , який вперше показав трагічну історію масової депортації кримських татар 1944 року. За дві години до показу фільму дев’ятьом ветеранам війни і товаришам по службі героя фільму, льотчика Аметхана Султана, генкнсул РФ в Криму наполегливо радив не відвідувати показ фільму. Зокрема, пояснив, що офіційно прийнятий факт наказу Сталіна про силове вивезення з Криму кримських татар наприкінці Другої світової війни суперечить історичній правді.

Згодом Андрєєв  заявив: "Я щось нове зараз сказав? Мені не потрібні ваші поради. Все, що я сказав, це абсолютно офіційно. Запишіть і прокручуйте будь-якому кримському татарину. Моє слово і слово Росії мають лунати, повинно бути відомо, зокрема й моє інтерв'ю, для того, щоб правда про Велику Вітчизняну війну лунала... Це саме тематика зради".

Перший заступник голови меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав владу заявити про небажаність перебування Андрєєва на території України у зв'язку з його висловлюваннями.

МЗС викликало старшого радника посольства РФ в Україні Віктора Ліхачова та висловило сподівання, що озвучена думка генконсула не збігається з офіціною позицією Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.