НОВИНИ

У США влада округу Кук офіційно використовує українську мову у своїй діяльності

Днями в урядовому офісі округу Кук у штаті Іллінойс (США) презентовано нову україномовну програму з інформування населення регіону про податкову політику влади.

Скрарбник окруку Кук Марія Паппас представила інформаційні брошури та їх варіант на офіційному веб-сайті округу, які були перекладені саме українською мовою.

Відомо, що округ Кук в штаті Іллінойс – це 16-й з набільших у світі урядів місцевого самоврядування. В окрузі проживає близько 5,5 мільйонів населеня, до складу округу входить місто Чикаго разом з передмістями. А українська мова обрана серед 22-х найбільш вживаних мов у даному районі.

За словами представників офісу, з 2006 року на їх веб-сайті було здійснено близько 27 тисяч завантажень інформації українською мовою, і саме тому вони вирішили ширше запровадити викоритання української мови.

Паппас заявила, що її установа – чи не єдиний державний ресурс США, який надає послуги українською мовою.

Як повідомлялось, в Україні у березні в Раді створили міжфракційне об'єднання "За українську мову", яке ініціювало проведення парламентських слухань щодо мовної політики та використання державної мов .

Нагадаємо, 13 грудня минулого року, під час виступу Вадима Колесніченка російською мовою у парламенті сталася сутичка між народними депутатами від опозиції та регіоналами.

18 грудня депутат від Партії регіонів Сергій Тігіпко погрожував блокувати виступи в Раді, якщо депутатам не дозволятимуть виступати російською.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.