НОВИНИ

Кучма закликає політиків не платити на мітингах «дурні» гроші, що витягуються з бюджету

Для того, щоб люди ішли на мітинги за покликом серця, треба перестати платити їм "дурні" гроші. Про це заявив президент України 1994-2005 рр. Леонід Кучма, коментуючи події на мітингах 18 травня.

"В Європі в економічних, політичних ситуаціях вони виходять по зову серця. Їм гроші ніхто не платить. Перестаньте платити "дурні" гроші, бо ці гроші не зароблені, а вийняті з економіки, бюджету", – закликав Кучма.

Крім того він вважає, що люди стали розумнішими.

"Я думаю, що люди стали трішки розумнішими по простій причині. Вони щодня аналізують ситуацію, яка була в Україні, в Грузії, в Киргизії, де пройшли "кольорові" революції. Де обіцяли людям золоті гори, а виявились не здатні позитивного нічого зробити", - зазначив політик.

На його думку, сьогодні масовість не впливає ні на кого особливо.

"З того боку 50 тис.(учасників – ред.), з того боку 50 тис. Чи 100 тисяч? Головне щоб були зрозумілі лозунги, вимоги. А сьогодні ставити питання "Президент, пиши заяву і йди" не цивілізовано абсолютного. А що завтра? Хтось щось пропонує? Ми всі сподіваємось, опозиція насамперед, що ми вступимо в Європу і будемо жити за європейськими стандартами? Там своїх проблем вистачає", - вважає політик.

Також Кучма зазначив, що Україна на відміну від Європи не вчиться на своїх помилках, а повторює "їх синусоїдами весь час".

Як повідомлялось, 21 травня лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк заявив, що опозиційні фракції вимагатимуть звіту Генерального прокурора та керівників МВС та СБУ щодо ситуації, яка сталася під час мітингу опозиції 18 травня в Києві, оскільки інформація, яку повідомив у міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко, не задовольнила народних депутатів з опозиції.

Під час звіту у Раді Захарченко запевняв, що затриманий Вадим Титушко дав свідчення, ніби його найняла працювати на акціях в Києві опозиція.

На зауваження опозиціонерів, що бойовики тренуються у спортзалах міліції Захарченко відповів:"Хто, де займається, в якому залі, не має жодного відношення до того, хто їх найняв за гроші".

Нагадаємо, 18 травня на вулиці Великій Житомирській відбулось зіткнення свободівців та чоловіків спортивної статури. Журналістка Ольга Сніцарчук та фотограф Влад Содель постраждали, знімаючи сутичку.

Активісти впізнали у невідомих спортсменів-учасників "антифашистського" мітингу Партії регіонів. 

Читайте також «Колега» Вадіка Румуна: "Регіонали нас дуже жорстко підставили"

До української влади  із закликом розслідувати інцидент та притягнути нападників до відповідальності звернулася Freedom House. Із подібною заявою також виступив міжнародний Комітет захисту журналістів. Свою стурбованість інцидентом висловив посол Великобританії в Україні Саймон Сміт та Єврокомісія

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.