НОВИНИ

Події 23 травня: в Європарламенті говорили про Україну, Тимошенко відвідали посли США та ЄС

У Європарламенті відбулися слухання, присвячені політичній ситуації в Україні; посли США та ЄС відвідали Тимошенко; Росія визнала слова свого генконсула у Сімферополі щодо кримських татар некоректними.

23 травня у Європарламенті відбулися двогодинні слухання, присвячені політичній ситуації і реалізації реформ в Україні. На початку слухань Елмар Брок повідомив, що лідери опозиції Арсеній Яценюк та Віталій Кличко не змогли прибути до Страсбурга через зміни в порядку денному, а наступного понеділка, 27 травня, у рамках чергового засідання комітету про ситуацію в Україні розповідатиме міністр закордонних справ України Леонід Кожара.

У своєму виступі голова комітету констатував, що Європейський парламент "поділяє спільну мету" - підписати в листопаді з Україною Угоду про асоціацію. Він також нагадав, що ЄС позначив чіткі вимоги, які має виконати українська влада для того, щоб Угоду було підписано.

"До жовтня у нас має бути відчутний результат", - констатував європейський політик.

Брок вважає, що "країна перебуває на правильному шляху", свідченням чого є нещодавнє звільнення екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

Також у четвер посли США та ЄС відвідали у Центральній клінічній лікарні №5 Харкова екс-прем’єр-міністра Юлію Тимошенко. Як розповів після зустрічі, яка тривала 2,5 години, голова представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінські, екс-прем'єр поділилась з дипломатами  своїми поглядами і оцінкою відносин України з ЄС та іншими партнерами.

Посол ухилився від відповіді на уточнення, чи вважає Тимошенко можливим підписання Угоди про асоціацію в разі, якщо судові процеси і кримінальні справи стосовно неї продовжуватимуться. Посол також не став озвучувати позицію Євросоюзу.

У той же час, він нагадав, що для підписання угоди ЄС вважає за необхідне виконання Україною трьох головних умов: вирішення проблеми вибіркового правосуддя, реформування судової системи та реформа виборчого законодавства.

Посол США Джон Теффт відзначив, що психологічно Тимошенко почувається впевнено,  хоча й відчуває фізичний біль. Він додав, що на початку зустрічі політик стояла, тримаючись за ходунки, а потім сиділа разом з послами за столом.

Також 23 травня Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію для розслідування побиття журналістів 18 травня у Києві. За проект постанови проголосувало 354 народних депутатів, проти - 0, не голосувало - 61.

Головою комісії обрано депутата від «Батьківщини» Віталія Ярему, а його першим заступником - депутата від Партії регіонів Андрія Пінчука.

Крім того, до складу комісії увійшли: Олена Бондаренко, Ірина Горіна (ПР), Ірина Геращенко (УДАР), Степан Курпіль («Батьківщина»), Андрій Іллєнко («Свобода») та Олександр Зубчевський (КПУ).

Крім того, Рада включила до складу комісії позафракційного Олеся Донія.

Терміном діяльності комісії визначено півроку.

В цей же день під стінами Кабінету міністрів проти побиття своїх колег та позбавлення акредитацій протестували журналісти. З ними зустрілися прем’єр-міністр Микола Азаров та міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко. За інформацією представників ЗМІ, Азаров пообіцяв не позбавляти журналістів акредитації за їх протест 22 травня під час засідання уряду.

Між тим, подібна акція протесту відбулася у Чернівцях.

23 травня стало відомо, що Україна планує у 2013 році закупити у Газпрому 18 млрд кубометрів газу. Компанія Ostchem Дмитра Фірташа має надати 8 млрд куб. м. Німецький газовий трейдер RWE Supply & Trading – 1,3 млрд куб. м. Загалом, кількість імпортованого газу має скласти більше 27 млрд кубометрів.

Та у четвер МЗС Росії визнало «некоректними» висловлювання генконсула РФ у Сімферополі Владіміра Андрєєва. У міністрестві зазначили, що російська сторона "розуміє реакцію на деякі, скажемо прямо, некоректні формулювання, використані російським представником без належного урахування чутливого питання, що вимагає в будь-якій ситуації виключно зваженого підходу".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.