НОВИНИ

The Economist: хімічна зброя уряду Сирії може потрапити до рук "Аль-Каїди"

Шанси «Аль-Каїди» отримати сирійську хімічну зброю стають дедалі реальнішими. Про це йдеться в статті The Economist, переклад якої опубліковано в черговому номері «Українського тижня».

«Незважаючи на всі вагання в західних столицях із приводу того, варто чи ні передавати зброю «поміркованим» повстанцям у Сирії, та на нові спроби знайти дипломатичний вихід із громадянської війни, в головах військових чинів, розвідувальних служб та їхніх політичних шефів будь-які інші думки заступає одна-єдина: ризик, що величезні запаси хімічної зброї сирійського уряду потраплять у руки угруповань, близьких до «Аль-Каїди»», - пише The Economist.

Видання відзначає, що в хаосі війни частина запасів хімічної зброї неминуче потрапить у руки повстанців, якщо нічого не зробити. «І справді, є дані, що найсильніше й найтісніше пов’язане з «Аль-Каїдою» повстанське угрупування «Джабгат аль-Нусра» мало не захопило складу біля міста Алеппо на початку цього року», - пише видання, вказуючи, що деякі оглядачі сумніваються, що хімічна зброя може мати якусь цінність для сирійських повстанців.

«Доки не існує мандата ООН на її ліквідацію, доти не видно жодних вартих уваги варіантів. За будь-якого реалістичного сценарію для захоплення або знищення хімічної зброї майже стовідсотково потрібні висадка військ у зоні бойових дій (хоча це й не повномасштабне вторгнення) та повітряні удари, що означає небезпеку витоку отруйних речовин. Не можна розраховувати й на те, що вдасться швидко виявити всі місця складування хімічної зброї. Але стає дедалі зрозуміліше, що часу залишилося обмаль. Що довше зволікання з вирішенням проблеми, то більший ризик невдачі», - пише The Economist.

Більше читайте в статті «Ще одна «червона лінія»»  в  № 20 «Українського тижня»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.