НОВИНИ

В ЄС сподіваються, що питання Тимошенко буде вирішено до саміту у Вільнюсі

У Європейському союзі сподіваються, що питання ув'язнення екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко буде вирішене до проведення саміту Східного партнерства у Вільнюсі. Про це заявив голова Представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські в ефірі 5 каналу, повідомляє прес-служба Тимошенко.

"Зараз залишається найбільш важливе питання - це перебування у в'язниці Юлії Тимошенко. Ми дуже сподіваємося, що це питання буде вирішене до часу проведення саміту у Вільнюсі. Ми можемо сказати, що прогрес було здійснено, однак поки ще не були вирішені усі проблеми, які мають бути вирішені до підписання угоди про асоціацію у Вільнюсі", - сказав Томбінські.

Представник Євросоюзу в Україні нагадав, що проблемою вибіркового правосуддя з європейської сторони опікується місія Європейського парламенту у складі екс-голови Європарламенту Пета Кокса та колишнього президента Польщі Олександра Кваснєвського.

"Ця місія продовжується і у них є сподівання, що ті питання, які стосуються вибіркового правосуддя і які до цього часу не були вирішені, вони будуть вирішені на шляху до саміту Східного партнерства у Вільнюсі", - зазначив він.

Томбінські також зауважив, що рішення Європейського суду з прав людини у справі "Тимошенко проти України" не може бути предметом політичних дискусій.

"Я би радив усім ознайомитися повністю з рішенням Європейського суду. Там чітко зазначено, що були порушення положень конвенції з питань прав людини і особливо статті 18. Кожне порушення – це є порушення, і не повинно бути політичних дискусій на тему, що це означає", - наполягає дипломат.

Голова Представництва ЄС в Україні підкреслив, що влада України повинна виконати рішення Європейського суду з прав людини.

"Я хочу нагадати про заяву, яка була зроблена після саміту Україна – ЄС 25 лютого, у якій зазначалося, що будь-яке рішення Євросуду буде повністю виконано і впроваджено", - наголосив Томбінські.

Нагадаємо, 16 травня Томбінські заявив, що Україна недостатньо готова до підписання угоди про асоціацію з ЄС.

15 травня Європейська комісія схвалила проект рішення Ради ЄС про підписання Угоди про асоціацію з Україною.

У повідомленні Єврокомісії зазначається, що цим рішенням Комісія здійснила необхідні підготовчі кроки з метою забезпечити технічну готовність до підписання Угоди про асоціацію на саміті Східного партнерства у Вільнюсі за 6 місяців. Однак підписання відбудеться лише за умови створення Києвом необхідних політичних передумов.

Уповноважений України з питань зовнішньополітичних та інтеграційних процесів Костянтин Єлісєєв заявив, що рішення ЄК є визнанням того прогресу, який за останній час досягла Україна в контексті Висновків Ради ЄС 10 грудня 2012 року.

У свою чергу Пітер Стано – представник єврокомісара з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле у коментарі кореспонденту Тиждень.ua у Брюсселі заявив, що ухвалений Єврокомісією проект рішення Ради ЄС про підписання Угоди про асоціацію з Україною є винятково технічним і не містить оцінок прогресу України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.