НОВИНИ

Експерт: Україні загрожує різка девальвація гривні

Україні загрожує різка девальвація гривні, яка може мати великі масштаби. Про це в інтерв’ю «Українському тижню» заявив старший науковий співробітник Інституту Петерсона з міжнародної економіки (США), шведський економіст Андерс Аслунд.

«І урядова відповідь на цей виклик є суто тактичною: влада з одного боку, штучно підтримує курс гривні через державне регулювання, що призводить до вичерпання ринку іноземної валюти, а з іншого, мінімізує інвестиції», - відзначив Аслунд.

Він назвав небезпечним те, що Кабмін ігнорує поради МВФ та ЄС.

«Хиткість наявної ситуації полягає у тому, що, з одного боку, може статися “зовнішній шок” і ціни на сталь — дуже важливої статті українського експорту, можуть різко впасти, — і це досить імовірно. З іншого боку, дохідність за держоблігаціями, яка вже зараз сягає 7,5%, може підскочити, так як відсутня впевненість до українському ринку. Відтак Україна швидше втрачатиме валютні резерви і може потрапити у більш серйозну фінансову кризу», - зазначив експерт.

На думку Аслунда, ситуація є загрозливою, але на реформи в сьогоднішніх умовах очікувати не варто.

«Можна стверджувати, що президентство Януковича вже закінчилося з точки зору реформ. І зараз ідеться тільки про його виживання та утримання при владі. У нього не має якоїсь вищої цілі», - вважає шведський економіст.

Інтерв’ю зі шведським економістом Андерсом Аслундом читайте у № 20 «Українського тижня».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.