НОВИНИ

Азаров залучатиме інвесторів в Україну умовами, які "недостатньо знають в світі"

Прем’єр-міністр Микола Азаров вважає, що необхідно розширити і вдосконалити комунікацій з інвесторами, бо у світі недостатньо знають про сприятливий інвестиційний клімат, створений в Україні.

«Нам потрібно розширяти і вдосконалювати комунікації з інвесторами. Об’єктивно: достатньо привабливі умови ведення бізнесу в Україні вже є. Але про них недостатньо знають у світі. Треба міняти це», - сказав  Азаров під час засідання уряду 22 травня.

Азаров акцентував увагу  на відкритті Центрів науково-дослідних, дослідно-конструкторських розробок компанії «Самсунг Електронікс Україна» у Києві та Харкові.

«Це не рядовий факт діяльності в Україні транснаціональної корпорації. Корпорація «Самсунг» має на меті саме в Україні створити дослідницький центр №1 серед країн СНД та Європи», - сказав він.

Азаров також  нагадав, що під час минулорічного візиту президента Віктора Януковича у Південну Корею, корейська сторона підкреслила важливість зазначеного проекту для подальшого розвитку співпраці між двома країнами у сфері ІТ-технологій.  «І тепер українсько-корейське співробітництво вийшло на новий рівень розвитку», - сказав прем’єр.

За словами  Азарова,  «Самсунг» створила в Україні 1200 високооплачуваних робочих місць і наступного року збільшить їх до 2 тисяч. А щорічні інвестиції, на його  переконання,  збільшаться до $100 млн. Крім того, він вказав, що «Самсунг» демонструє відповідальну інтеграцію в український соціально-економічний простір: сплачує податки, дбає про соціальне забезпечення працівників і бере участь у благодійних, соціальних проектах.

«Україна вітає таку системну політику корейської компанії. Сподіваюсь, що цей досвід успішної співпраці з нами візьмуть собі за приклад інші закордонні партнери», - висловив сподівання Азаров.

Як відомо, згідно з даними Держстатисту, приріст прямих іноземних інвестицій в Україну в 2012 році склав $4,129 млрд, скоротившись у порівнянні з минулим роком на $431 млн, або на 10,6%.

Директор представництва ЄБРР в Україні вважає, що кількість охочих інвестувати в  країну стрімко скорочується через корупцію.