НОВИНИ

Багатії ховають від оподаткування в європейських офшорах €9,5 трлн

Британська громадська організація Oxfam звинувачує ЄС в «лицемірстві» та небажанні боротися з ухилянням від сплати податків. Про це повідомляє EUobserver.

Відповідно до оцінок Oxfam, які базуються на даних, зібраних швейцарським банком Bank of International Settlements та Міжнародним Валютним Фондом, багатії з усього світу приховують від сплати податків щонайменше €14 трлн, із них близько €9.5 трлн знаходяться в європейських офшорах. За розрахунками організації через це уряди ЄС щороку недоотримують €120 млрд податків.

Oxfam також особливо зосередилась на Великій Британії, прем’єр-міністр якої Девід Кемерон у нещодавніх промовах заявив про необхідність жорстких дій по протидії з ухилянням від сплати податків, через яке в казну країни не надійшло €40 млрд. Цього тижня Кемерон надіслав відкритого листа десяти пов’язаним з Британією офшорам, вимагаючи їх оприлюднити інформацію про власників банківських рахунків.

«Якщо ЄС не погодить чорний список офшорів і чіткі заходи протидії їм, ми отримуватимемо лише пусті балачки від лідерів», - зазначила голова офісу Oxfam в ЄС Наталія Алонсо коментуючи дані організації.

Нагадаємо, сьогодні в Брюсселі проходить саміт ЄС центральною темою якого є оподаткування і енергетична політика. Один з посадовців ЄС в коментарі EUobserver повідомив, що лідери спробують вирішити проблему обміну інформацією та банківської таємниці перед тим як більш загально говорити про корпоративне оподаткування. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.