НОВИНИ

Єдність Народного руху і УНП протривала один день

20 травня сім обласних організацій партії "Народний рух України" (НРУ) оприлюднили заяву проти об'єднання з Українською народною партією (УНП) і за об’єднання з партією "Батьківщина". В УНП цю ініціативу назвали абсурдною спробою"об'єднати праву ідеологію НРУ з лівим популізмом "Батьківщини".

Керівники семи обласних організацій партії "Народний рух України" 20 травня оприлюднили заяву, в якій назвали рішення з'їзду про об'єднання з Українською народною партією "технологією розколу опозиційних сил", пише «КоммерсантЪ-Украина».

"У той час, коли суспільство очікує об'єднання всіх опозиційних сил проти режиму Віктора Януковича, керівники НРУ та УНП руйнують об'єднану опозицію і створюють ще одну, яка буде вигідна Банковій", - йдеться в заяві, яку зачитав журналістам народний депутат Валентин Королюк (фракція " Батьківщина ").

Лідери обласних організацій звернули увагу, що голосування делегатів з'їзду НРУ про об'єднання з УНП проходило з порушеннями і фальсифікаціями. "Керівництво НРУ знехтувало рішенням обласних партійних конференцій РУХУ про неприпустимість зміни назви партії. Грубо фальсифікований підрахунок голосів під час обрання заступників голови партії", - йдеться в документі. Крім того, представників УНП звинуватили у співпраці з Партією регіонів на парламентських виборах і закликали членів НРУ не проходити процедуру перереєстрації в об'єднаній партії.

Слід зазначити, що за демаршем обласних організацій РУХУ стоїть обіцянка об'єднатися з "Батьківщиною", за списками і за підтримки якої троє високопоставлених членів НРУ - Борис Тарасюк, Олександр Чорноволенко та Валентин Кирилюк - пройшли у Раду. Втім, після виборів їх вплив на прийняття рішень в партії значно послабився - невдоволені низьким представництвом у парламенті члени НРУ обрали новим головою партії Василя Куйбіду замість Бориса Тарасюка.

Народні депутати, які до обрання в Раду були членами НРУ, зараз відстоюють подальше зближення РУХУ з "Батьківщиною". "Я вважаю, що найбільш розумним рішенням було не створювати нову партію (об'єднання НРУ та УНП – Ред.), а підтримати об'єднану опозицію, - заявив народний депутат Олександр Чорноволенко. Під час вчорашньої прес-конференції Чорноволенко виступав в якості голови київської міської організації НРУ. Водночас, за даними офіційного сайту Верховної ради, він є членом партії "Батьківщина", а Тарасюк та Кирилюк - безпартійними.

Чорноволенко закликав рядових членів НРУ не виконувати рішення з'їзду, а вступати в "Батьківщину"

В УНП вбачають у позиції глав обласних організацій НРУ бажання розколоти партію. "Те, що пропонує Чорноволенко, - це політичний абсурд: об'єднати праву ідеологію НРУ з лівим популізмом "Батьківщини"неможливо", - заявив колишній лідер УНП Юрій Костенко.

На думку ветерана РУХУ, а нині члена партії "За Україну!" Ярослава Кендзьора, відновити єдність НРУ не вдасться: "Зараз ідея Народного руху України часів В'ячеслава Чорновола фактично знищена. Одна частина НРУ бачить своє майбутнє в лавах" Батьківщини ", інша - об'єднується з УНП в надії створити єдиний бренд РУХУ і потім вигідно продати його на наступних виборах ".

Як повідомлялось, 19 травня Українська Народна Партія (УНП) і Народний Рух України (НРУ) об'єднавчому з'їзді двох партій об'єдналися в партію РУХ.

Головою об'єднаної партії обраний нинішній лідер НРУ Василь Куйбіда, першим заступником – в.о. глави УНП Іван Заєць.

Керівний орган об'єднаної партії створений з представників обох партій за принципом 50 на 50.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.