НОВИНИ

Пінчук подав позов проти Коломойського та Боголюбова до британського суду

Бізнесмен Віктор Пінчук у березні подав позов до Високого суду правосуддя в Лондоні проти Геннадія Боголюбова та Ігоря Коломойського у зв'язку з порушенням контрактних зобов'язань і зобов'язань з управління акціями ВАТ "Криворізький залізорудний комбінат", повідомляє британська газета The Times.

У рамках заявленого позову Віктор Пінчук  вимагає від доповідачей передати йому акції комбінату, а також компенсувати збитки, завдані через невиконання відповідачами контрактних зобов'язань і зобов'язань довірчого управління щодо акцій КЗРК .

Згідно з оприлюдненими даними, в березні 2005 року  Пінчук заплатив відповідачам $ 143 млн за придбання компанії Alcross Commercial Limited, яка володіла, за твердженням відповідачів, КЗРК, однак Alcross виявилася компанією з нульовим балансом і без активів.

Перед цим підконтрольна відповідачам компанія "Солайм", яка купила КЗРК під час  приватизації   забезпечила передачу підприємства в управління представникам Пінчука восени 2004 року. Однак у березні 2005 року особи, які, як заявляє Пінчук, діяли за дорученням Коломойського та Боголюбова, здійснили силове захоплення КЗРК і взяли підприємство під свій контроль.

Пінчук  зазначає, що з 2005 року відповідачі неодноразово підтверджували намір передати йому КЗРК, але всякий раз не виконували своїх зобов'язань.

Згідно з наявними даними, позовні вимоги обумовлені підсумками зустріч 4 вересня 2006 року, на якій відповідачі підтвердили, що акції КЗРК знаходяться в їх довірчому управлінні на користь Віктора Пінчука і взяли на себе зобов'язання передати їх йому. Однак, як стало відомо, вони продали 50% КЗРК Рінату Ахметову в 2007 році.

Як відзначає видання, всі спроби протягом останніх років вирішити справу мирним шляхом не закінчились успіхом, тому Віктор Пінчук подав позов до Високого суду Лондона. Згідно з оприлюдненими даними, жодних претензій до Ріната Ахметова в позові не пред'являється, пише газета.

 Як відомо, публічне акціонерне товариство "Криворізький залізорудний комбінат", правонаступник ВО "Кривбасруда", є найбільшим підприємством України з видобутку залізної руди підземним способом. До структури комбінату входять чотири шахти: "Родіна", "Гвардійська", імені Леніна, "Октябрська".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.