НОВИНИ

  ▪   Святослав Птіцин

Міліція визнала напад на журналістів фактом перешкоджання професійній діяльності

Міліція перекваліфікувала кримінальне провадження про побиття телекореспондентки Ольги Сніцарчук під час акції в Києві за статтею про перешкоджання законній професійній діяльності журналіста. Про це повідомив заступник начальника слідчого управління МВС в місті Києві Валерій Сімон, передає кореспондент Тиждень.ua

Біля будівлі міліції зібрався десяток журналістів та декілька опозиціних народних депутатів, зокрема, Андрій Шевченко та Андрій Іллєнко.

До них вийшов Валерій Сімон та повідомив, що   що заява Ольги Сніцарчук про побиття була перекваліфікована з ст. 125 ККУ– про умисні легкі тілесні ушкодження,  на ст. 171 ККУ – перешкоджання професійній журналістіській діяльності.

 «Справу Сніцарчук перекваліфіковано в 171 статтю, а в Владу Содолю необхідно звернутись до правоохоронних органів (з заявою про побиття - ред.)»  - повідомив Сімон, вказавши, що свідчення, надані журналістом, будуть взяті до уваги.

Представник міліції заявив, що оскільки  ця справа набула значного розголосу в ЗМІ, то вона перебуватиме на контролі МВС.

Водночас, Сімон не зміг відповісти на запитання про те, чому працівники правоохоронних органів не вживали жодних дій під час побиття журналістів. З його слів, справа перебуває на початковій стадії розслідування.

В той же час журналісти вимагали службового розслідування щодо бездіяльності представників міліції, і зазначили, що направлять відповідне звернення до ГПУ.  Крім того, представнику міліції передали фотографії, які осіб, які били журналістів, так і правоохоронців, які стяли осторонь.

 У МВС пообіцяли зустрітись з депутатами та журналістами в понеділок.

Нагадаємо, журналістку "5 каналу" Ольгу Сніцарчук та фотографа газети "Комерсант" Влада Соделя побили невідомі молодики біля будівлі головного управління МВС у Києві на вулиці Володимирській. Журналісти знімали сутичку  "свободівців" з невідомими людьми спортивної статури через БТР. За словами Соделя, міліція не втручалася в інцидент, хоча журналісти неодноразово просили правоохоронців захистити їх.

МВС заявляє, що правоохоронці втрутилися та припинили бійку, яка відбувалась поряд Софійської площі.

За заявою Сніцарчук Шевченківське райуправління відкрило кримінальну провадження за фактом умисного заподіяння легких тілесних ушкоджень  - стаття 125 ККУ. Приблизно 20 журналістів вийшли до МВС з вимогою порушити кримінальну справу за фактом побиття журналістки за статтею 171 ККУ - перешкоджання законній професійній діяльності журналіста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.