НОВИНИ

The Economist: широкий розголос шпигунського скандалу в Москві спричинений невдачами російської розвідки

Скандал навколо арешту американського шпигуна Фогла в Росії збігся у часі з періодом зростання в країні антиамериканських настроїв. Про це пише The Economist.

«Чому Росія вирішила так сильно розкрутити справу з арештом Фогла і, ймовірно, розіграла операцію з приниження американської розвідки? Однією з можливих відповідей є великі зворотні проблеми, з якими зіткнулась російська розвідка в останні роки, в тому числі через вербування Америкою високопоставленого шпигуна, який видав імена членів мережі «сплячих» агентів в Європі та Америці. Америка випустила відео щодо їх діяльності: від таємних зустрічей з колегами до бесід з агентами ФБР», - пише видання.

«Іншу відповіддь може дати політичне життя Росії. Зі зменшенням економічного зростання і підтримки Путіна почав посилюватися антиамерканізм. Шпигунська історія збігається з періодом пошуку ворогів всередині країни, включаючи арешти протестуючих, рейди на опозиційних політиків та безпрецедентний тиск на громадські організації такі як Меморіал (правозахисна група, яка займається сталінським минулим), яких реєструють як «іноземних агентів».

По телевізору новини про Фогла супроводжувалися ток-шоу з нападами на лідерів опозиції та звинуваченнями їх у зрадництві, а протести в Росії називали американською операцією, організованою за посередництва Грузії. Росія Путіна, можливо, і не Радянський Союз 30-х, але вибір її стилю все ще тривожний», - йдеться в статті.

Читайте також: Олєґ Калуґін: "Путін - це тимчасовий поворот в історії"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.