НОВИНИ

Табачник пропонує об’єднати три законопроекти про вищу освіту

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник вважає, що найкращі законодавчі ініціативи трьох законопроектів про вищу освіту, зареєстрованих у Верховній Раді, необхідно об'єднати в одному документі. Про він сказав в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Усі законопроекти мають цілу низку цікавих і дуже важливих новацій. Тому, мені здається, найбільш перспективний шлях - просити комітет Верховної Ради з питань науки та освіти створити робочу групу за участю представників авторського колективу кожного законопроекту, спробувати інтегрувати найкращі законодавчі ініціативи кожного та підготувати зведений законопроект", - заявив Табачник.

Разом з тим міністр наголосив, що на його думку, "найбільш професійний законопроект, який підготований людьми, що працюють у системі вищої освіти багато років, - є  закон колишніх керівників вищих навчальних закладів Миколи Сороки, Сергія Ківалова та Григорія Калетнік.

На його переконання, в цьому проекті закону найкраще прописані статті, що стосуються автономії навчальних закладів, можливості розпоряджатися грошима, отриманими від надання наукових та освітніх послуг, а також в законі найширше прописано права студентського самоврядування, вперше визначено статус Всеукраїнської студентської ради та  передбачено утворення наукових товариств студентів як складової системи громадського самоврядування вишу.

Табачник вказав, що два інші законопроекти викликають сумніви в тому, що пропонують заборонити участь ректорів та проректорів вищих навчальних закладів у процесі ліцензування та акредитації вишу Національною комісією з питань вищої освіти.

"На мій погляд, це дискримінаційна, абсолютно несправедлива норма. Це все одно, що заборонити лисим переходити дорогу пішохідним переходом, а залишити таке право лише за тими, у кого шевелюра", - сказав  Табачник.

Водночас у законопроекті, внесеному народним депутатом Віктором Балогою, на думку міністра, закладено норми, які можна врахувати під час доопрацювання остаточного варіанта.

"Гадаю, що до кожного із законопроектів, безумовно, є зауваження. Але, як правило, до будь-якого законопроекту у процесі проходження першого та другого читання вноситься багато уточнень і змін. І мені здається, з кожного законопроекту можна вибрати щось краще", - підсумував Табачник, наголосивши, що  для повноцінної реалізації будь-якого із запропонованих проектів закону необхідно понад 120 підзаконних актів.

Як відомо, у Верховній Раді зареєстровано три законопроекти про вищу освіту. Зокрема від групи депутатів від Партії регіонів (№ 1187), опозиційних депутатів (№1187-1 авторства Арсенія Яценюка, Віталія Кличка, Олега Тягнибока, Лілії Гриневич та інших), а також від робочої групи під керівництвом ректора НТУУ "КПІ" Михайла Згуровського, написаний на основі варіанту закону, запропонованого раніше Міносвіти, який вніс до ВР позафракційний  депутат Віктор Балога.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.