НОВИНИ

Суд відмовився закрити справу про бездіяльність уряду щодо скасування газової угоди Тимошенко

Суд відмовив Кабінету Міністрів у клопотанні про закриття справи щодо нерозірвання урядом газового контракту 2009 року. Про це повідомив позивач, юрист Станіслав Батрин.

Заперечуючи проти позовних вимог, Кабмін подав до суду клопотання про залишення позову без розгляду в зв'язку з пропущенням позивачами строку позовної давності звернення до суду з позовними вимогами.

Клопотання мотивоване було тим, що позивач дізнався про те, що президент Віктор Янукович, як голова РНБО, повідомив, що виконання газових контрактів 2009 року становить загрозу нацбезпеці ще у 2012 році, а власне контракти укладені у 2009 році, тому 6 - місячний термін звернення до суду вичерпаний.

Натомість, позивачі заперечили проти задоволення клопотання з тих підстав, що після того як президент та секретар РНБО Раїса Богатирьова оголосили про пов'язану з виконанням контрактів загрозу національній безпеці, Янукович та прем'єр Микола Азаров неодноразово заявляли про те, що звернуться до арбітражу у Столькгольм і таким чином буде вчинена спроба усунути загрозу національній безпеці.

У січні 2013 року позивачам стало відомо про те, що ВАТ "Газпром" виставив до "Нафтогазу України" вимогу щодо виплати 7 мільярдів доларів.

З огляду на положення контракту у сторін було 30 днів на врегулювання спору, по проходженні яких держава в особі повноважного органу була зобов'язана вжити заходів до ініціювання розгляду спору в арбітражному суді Столькгольму.

Саме з даною бездіяльністю позивачі пов'язують початок перебігу строку позовної давності у спорі, "так як держава фактично відмовилася від усунення загроз національній безпеці в ситуації, коли зобов'язана її ліквідувати".

В підсумку, суд прийняв доводи юристів та відхилив клопотання представника Кабміну про залишення позову без розгляду.

Слухання у справі продовжено, відповідачів зобов'язано надати заперечення по суті наявного стану загрози національній безпеці, який виник внаслідок виконання контрактів на поставку газу.

Як повідомлялось, у березні директор юридичної компанії Lions Litigate Станіслав Батрин звернувся з позовом до Кабміну та Фонду держмайна щодо визнання недійсними контрактів на поставку газу від 19 січня 2009 року між ВАТ "Газпром" та НАК "Нафтогаз України".

Основна позовна вимога полягає в тому, щоб зобов'язати Кабмін скликати позачергові загальні збори акціонерів НАК "Нафтогаз України" та включити в порядок денний позачергових загальних зборів питання про розірвання (або визнання недійсними) контрактів від  2009 року на поставку газу та про обсяги і умови транзиту природного газу через територію України на період з 2009 року по 2019 рік.

4 квітня Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження у справі за позовом Батрина.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.