НОВИНИ

США розглядають можливість висилки російського дипломата «за принципом взаємності»

У США розглядається питання про те, щоб вислати з країни російського дипломата у відповідь на оголошення персоною нон-грата третього секретаря американського посольства в Росії Райана Фогля. Про це заявив представник держдепартаменту Патрік Вентрелл.

"Ми трохи говорили про потенційну відповідь за принципами взаємності", - сказав він на брифінгу у відомстві у відповідь на питання про те, чи мають намір США "зробити крок такого ж роду".

Водночас Вентрелл зазначив, що йому "нічого сказати про це сьогодні (15 травня – Ред.).

Він повідомив, що зазвичай рішення про висилку дипломатів інших країн приймаються в держдепартаменті, "але це - загалом".

"Мені нього сказати про це конкретному випадку", - додав він.

У відповідь на питання про те, чи будуть відповідні заходи США стосуватися також третього секретаря посольства Росії, або ж шукатимуть "когось, хто також може бути звинувачений в аналогічному акті шпигунства", представник держдепу сказав: "У кожному аналогічному випадку відповідь дається на такому ж рівні ".

Як повідомлялось, 14 травня контррозвідка ФСБ Росії при спробі вербування співробітника однієї з російських спецслужб затримала працівника ЦРУ Фогла Райана Крістофера, що працював під прикриттям посади 3-го секретаря політичного відділу посольства США в Москві.

Пізніше МЗС Росії оголосило персоною нон-грата і заявило послу США протест.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.