НОВИНИ

У Нацкомпослуг обіцяють не підвищувати тарифи на тепло

Тарифи на теплову енергію для населення підвищуватися не будуть. Про це заявив член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг Валерій Кальченко, повідомляє прес-служба Нацкомпослуг.

Кальченко відзначив, що діючі тарифи на комунальні послуги не відповідають економічно обґрунтованому рівню.

"Зокрема, узагальнений тариф на теплову енергію, що сплачує населення складає 227 грн/Гкал. При цьому економічно обґрунтований рівень тарифу складає 312 грн/Гкал. Таким чином, в середньому по Україні тарифи покривають близько 70% собівартості теплової енергії. Різницю підприємствам покриває держава", - зазначив Кальченко.

Він також додав, що Комісія розробила та подала на погодження положення про встановлення тарифів на теплову енергію нижчих за економічно обґрунтований рівень.

"Комісія отримає право офіційно розрахувати та закріпити економічно обґрунтований тариф. Одночасно буде підтверджуватися розмір діючих (базових) тарифів на тепло для населення. Тобто тариф підвищуватися не буде", - наголосили у прес-службі.

"Розмір компенсацій буде розраховуватися як різниця між діючим та економічно обґрунтованим тарифом, помноженим на обсяг реалізованих підприємством комунальних послуг", - додали у Нацкомпослуг і додали, що цього року для цього в Державному бюджеті передбачено 5 млрд. 125 млн. 600 тис. грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.