НОВИНИ

Віце-президент Європарламенту закликав Януковича до "адекватних дій"

Віце-президент Європарламенту Яцек Протасевич закликав українську владу вжити "конкретні й адекватні дії" для виконання умов, необхідних для підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Протасевич зазначив, що рішення Єврокомісії рекомендувати підписати асоціацію з Україною є "технічним, але конкретним кроком", який демонструє "тверду прихильність і відкритість ЄС щодо його найближчих сусідів і партнерів, таких, як Україна".

"У цьому зв'язку я закликаю українське керівництво не упустити момент і серйозно поставитися до всіх умов ЄС, які необхідні для підписання цієї Угоди і втілити в життя свої публічні обіцянки і зобов'язання, зокрема, вирішити проблеми виборчого правосуддя і продемонструвати суттєвий прогрес щодо необхідних реформ ", - заявив Протасевич.

На думку європейського політика, на сьогодні відносини України і ЄС "залишаються на перехресті".

"Я вірю, що тільки конкретні й адекватні дії можуть поставити Україну на швидкісний шлях в напрямку європейської інтеграції і завоювати одностайну підтримку з боку країн-членів ЄС та Європейського парламенту, яка необхідна для завершення підписання Угоди", - заявив Протасевич.

Нагадаємо, 15 травня Європейська комісія схвалила проект рішення Ради ЄС про підписання Угоди про асоціацію з Україною.

У повідомленні Єврокомісії зазначається, що цим рішенням Комісія здійснила необхідні підготовчі кроки з метою забезпечити технічну готовність до підписання Угоди про асоціацію на саміті Східного партнерства у Вільнюсі за 6 місяців. Однак підписання відбудеться лише за умови створення Києвом необхідних політичних передумов.

Уповноважений України з питань зовнішньополітичних та інтеграційних процесів Костянтин Єлісєєв заявив, що сьогоднішнє рішення ЄК є визнанням того прогресу, який за останній час досягла Україна в контексті Висновків Ради ЄС 10 грудня 2012 року.

У свою чергу Пітер Стано – представник єврокомісара з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле  у коментарі кореспонденту Тиждень.ua у Брюсселі заявив, що ухвалений Єврокомісією проект рішення Ради ЄС про підписання Угоди про асоціацію з Україною є винятково технічним і не містить оцінок прогресу України.

10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, в яких заявила про готовність підписати Угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту, за умови, якщо Україна досягне поступу у трьох галузях: відповідності міжнародним стандартам минулорічних парламентських виборів і подальших дій за їхніми результатами, поступу України в подоланні вибіркового правосуддя і відверненні його на майбутнє і втіленні реформ, які сторони визначили спільно в порядку денному підготовки до асоціації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.