НОВИНИ

  ▪   Мілан Лєліч

У Єврокомісії пояснили, що не оцінювали прогрес України, а лише ухвалили технічне рішення

Ухвалений Єврокомісією проект рішення Ради ЄС про підписання Угоди про асоціацію з Україною є винятково технічним і не містить оцінок прогресу України. Про це кореспонденту Тиждень.ua у Брюсселі заявив Пітер Стано – представник єврокомісара з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле.

«Це не є оцінка прогресу України, це не рекомендація країнам членам Євросоюзу  підписати Угоду про асоціацію. Сьогодні була ухвалена процедурна технічна пропозиція до країн членів ЄС про дозвіл її підписати», - сказав Стано.

«У будь-якому разі усе вирішуватимуть країни члени ЄС, саме вони оцінюватимуть чи Україна виконала всі умови, поставлені Радою Європи в грудні минулого року», - додав представник єврокомісара.

Нагадаємо, 15 травня Європейська комісія схвалила проект рішення Ради ЄС про підписання Угоди про асоціацію з Україною.

У повідомленні Єврокомісії зазначається, що цим рішенням Комісія здійснила необхідні підготовчі кроки з метою забезпечити технічну готовність до підписання Угоди про асоціацію на саміті Східного партнерства у Вільнюсі за 6 місяців. Однак підписання відбудеться лише за умови створення Києвом необхідних політичних передумов.

У свою чергу Уповноважений України з питань зовнішньополітичних та інтеграційних процесів Костянтин Єлісєєв заявив, що сьогоднішнє рішення ЄК є визнанням того прогресу, який за останній час досягла Україна в контексті Висновків Ради ЄС 10 грудня 2012 року.

10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, в яких заявила про готовність підписати Угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту, за умови, якщо Україна досягне поступу у трьох галузях: відповідності міжнародним стандартам минулорічних парламентських виборів і подальших дій за їхніми результатами, поступу України в подоланні вибіркового правосуддя і відверненні його на майбутнє і втіленні реформ, які сторони визначили спільно в порядку денному підготовки до асоціації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.