НОВИНИ

Головний інтегратор запевняє, що Єврокомісія визнала прогресс України на шляху до угоди про асоціацію

В Україні позитивно оцінюють схвалення та передачу Європейською комісією на розгляд Раді Європейського Союзу пакету документів для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Про це заявив уповноважений України з питань зовнішньополітичних та інтеграційних процесів Костянтин Єлісєєв, повідомляє прес-служба президента.

За словами Єлисєєва, цей пакет передбачає також можливість її тимчасового застосування до завершення процедур ратифікації.

Уповноважений з питань зовнішньополітичних та інтеграційних процесів вважає, що це рішення ознаменувало завершення технічних процедур Європейської Комісії з опрацювання проекту Угоди. Водночас, підкреслив він, слід усвідомлювати, що воно завершує лише один з етапів підготовки документа до підписання восени цього року.

«Тепер Рада ЄС має здійснити власні технічні процедури з підготовки тексту та схвалити одностайне політичне рішення щодо підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС під час Вільнюського Саміту «Східного партнерства» в листопаді цього року. Незважаючи на свій технічний характер, сьогоднішнє рішення ЄК є визнанням того прогресу, який за останній час досягла Україна в контексті Висновків Ради ЄС у закордонних справах 10 грудня 2012 року, Спільної заяви Саміту Україна-ЄС 25 лютого 2013 року та відповідних рішень Президента України на виконання цих домовленостей», - зазначив Єлисєєв.

Він наголосив, що це рішення є потужним стимулом до подальших дій всіх гілок української влади з метою забезпечення підписання Угоди про асоціацію в листопаді 2013 року.

Як повідомлялось. сьогодні Європейська комісія схвалила проект рішення Ради ЄС про підписання Угоди про асоціацію з Україною.

Нагадаємо, 10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, в яких заявила про готовність підписати Угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту “Східного партнерства”, запланованого на листопад 2013 року, за умови, якщо Україна досягне поступу у трьох галузях: відповідності міжнародним стандартам минулорічних парламентських виборів і подальших дій за їхніми результатами, поступу України в подоланні вибіркового правосуддя і відверненні його на майбутнє і втіленні реформ, які сторони визначили спільно в порядку денному підготовки до асоціації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.