НОВИНИ

МЗС Росії заявив послу США протест щодо шпигунської діяльності працівника посольства

15 травня заступник міністра закордонних справ Російської Федерації Сєргей Рябков зустрівся з послом США Майклом Мак фолом. Про це повідомляє прес-служба МЗС Росії.

У МЗС Росії послу США заявили протест у зв'язку із спробою вербування співробітника однієї з російських спецслужб представником ЦРУ Р.Фоглом, що працював під прикриттям посади третього секретаря Посольства США.

«У той час як президенти наших країн підтвердили готовність до розширення двосторонньої взаємодії, у тому числі по лінії спецслужб у боротьбі з міжнародним тероризмом, подібні провокаційні дії в дусі «холодної війни» аж ніяк не сприяють зміцненню взаємної довіри», - йдеться у повідомленні.

Затриманий американський дипломат оголошений «персоною нон грата» і повинен покинути межі Росії у найкоротший термін.

Водночас, під час зустрічі заступник зовнішньополітичного відомства РФ і посол США обговорили питання розширення договірно-правової бази двосторонніх відносин та «деякі аспекти поточного міжнародного порядку денного».

Як повідомлялось, 14 травня контррозвідка ФСБ Росії при спробі вербування співробітника однієї з російських спецслужб затримала працівника ЦРУ Фогла Райана Крістофера, що працював під прикриттям посади 3-го секретаря політичного відділу посольства США в Москві.

Нагадаємо, у жовтні минулого року прокуратура Нью-йоркського району Бруклін пред'явила офіційні звинувачення 11 підозрюваним у шпигунстві на користь Росії

До цього, наприкінці вересня, Федеральна прокуратура Німеччини висунула звинувачення в шпигунстві ймовірним російським агентам, які працювали на Службу зовнішньої розвідки Росії, отримуючи за це щорічно приблизно сто тисяч євро. Подружня пара, заарештована рік тому, перебувала у Німеччині понад 20 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.