НОВИНИ

Німецький експерт: Янукович зробив хибний висновок про значення України для ЄС

Президент Віктор Янукович зробив хибний висновок, вважаючи, що Україна має надзвичайне значення для ЄС. Про це у своїй колонці на Тиждень.ua пише німецький експерт Ульріх Крокель.

«Німців насторожує те, що український президент зробив хибний висновок. Янукович, здається, вважає, що його країна має надзвичайне значення у боротьбі між ЄС та Росією за вплив на пострадянському просторі», - відзначає Крокель, додаючи, що з німецької точки зору усе це є досить умовним.

«Звичайно зрозуміло, що найбільша за площею держава в Європі є важливою. Однак, у часи єврокризи, яка водночас є і кризою ідентичності в ЄС, Меркель має набагато важливіші і нагальніші проблеми», - відзначає експерт.

За його словами, канцлер Німеччини, яка раніше дуже критично і жорстко висловлювалася щодо вступу Туреччини до ЄС, не є також прихильницею подальшого розширення на Схід Європи.

«І Меркель знає дуже добре, що Угода про асоціацію є першим кроком в напрямку до процесу приєднання до ЄС. Не варто плутати: канцлер всіляко підтримує демократичне зближення України із Заходом. Але наразі вона категорично проти приєднання до ЄС. Для політиків, підприємців та звичайних громадян України це перш за все означає одне: потрібно покладатися на самих себе та реформувати, демократизувати і модернізувати свою країну виходячи із власних інтересів», - пише Ульріх Крокель.

Нагадаємо, 17 квітня канцлер Німеччини Анґела Меркель заявила, що Україна ще не готова до підписання угоди про асоціацію.

Політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Володимир Горбач відзначав, що майже половина країн-членів ЄС, що дотримуються нейтральної позиції у питанні підписання угоди про асоціацію з Україною, прийматимуть кінцеве рішення з огляду на позицію Німеччини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.