НОВИНИ

Опозиція вимагає негайного розслідування Радою незаконних арештів Тимошенко і Луценка

Опозиція вимагає внести до порядку денного на цей пленарний тиждень парламенту проекти постанов про створення Тимчасової слідчої комісії (ТСК) з розслідування порушень Конституції та законів під час арешту та ув’язнення Юлії Тимошенко і Юрія Луценка, щодо відповідальності суддів, які прийняли ці незаконні рішення Про це на погоджувальній раді в парламенті у вівторок, 14 травня, заявив заступник голови фракції «Батьківщина» Андрій Іванчук, повідомляє прес-служба "Батьківщини".

Іванчук також підкреслив, що комітети Верховної Ради невмотивовано відмовляються розглядати проект постанови про створення тимчасової слідчої комісії з розслідування порушень Конституції та законів України при здійсненні арешту та ув’язнення Юлії Тимошенко і Юрія Луценка (№ 2061).

Штучно затягується розгляд у комітетах і інших проектів постанов, внесених опозицією, зокрема, про створення ТСК з розслідування фактів порушень законодавства при здійсненні державних закупівель, неефективного використання держкоштів та зловживань службовим становищем з боку посадовців Міністерства охорони здоров'я (№ 2690).

«Опозиція вимагає включити їх до порядку денного на цей пленарний тиждень», - підкреслив Іванчук.

«Протягом 2010-2012 років окремими суддями Печерського районного суду, Апеляційного суду міста Києва, Вищого спеціалізованого суду була прийнята низка незаконних рішень. Це призвело до незаконного ув’язнення Юлії Тимошенко і Юрія Луценка. Рішенням Європейського суду з прав людини ці справи визнані політично вмотивованими, і люди, які причетні до цього, повинні понести відповідальність», - наголосив він.

Опозиціонер повідомив, що у зв’язку з цим опозиція внесла до парламенту низку проектів постанов: звернення Верховної Ради до Вищої кваліфікаційної комісії суддів щодо необхідності порушення у відношенні судді Печерського суду Родіона Кірєєва дисциплінарної справи та здійснення дисциплінарного провадження у зв’язку із встановленням порушення ним присяги судді (№2966); звернення парламенту до генпрокуратури щодо реагування на факти участі працівників органів прокуратури у політичних переслідуваннях (№2972); про ініціювання Вищою кваліфікаційною комісією суддів питання про здійснення дисциплінарного провадження щодо суддів Печерського районного суду Києва та подальшого їх звільнення з посад у зв’язку з порушенням ними присяги (№2973), щодо звільнення з посад судді Печерського районного суду міста Києва Вовка С.В. та суддів Апеляційного суду міста Києва Лашевича В.М., Беця О.В. (№2974); а також про звільнення з посад судді Апеляційного суду міста Києва Єфимової О.І. та суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Міщенка С.М., Сахна Р.І., Єлфімова О.В (№ 2975).

«Дані постанови зареєстровані, просимо невідкладно включити їх на розгляд парламенту», - наголосив Іванчук.

Він підкреслив, що на даний час питання про обрання суддів безстроково, їхнє переведення та звільнення, визначається, зокрема, розпорядженням голови ВР від 15 червня 2011 року, «яке прийнято із перевищенням повноважень, наданих законом голові парламенту».

Через це, зокрема, 18 квітня Верховна Рада проголосувала за призначення на посади суддів безстроково або переведено до інших судів 16 осіб, щодо яких у Вищої кваліфікаційної комісії були нерозглянуті скарги: «Це є чітким порушенням закону».

У зв’язку з цим, наголосив Іванчук, опозиція вносить до парламенту положення про порядок підготовки до розгляду у Верховній Раді питань про обрання суддів безстроково, переведення суддів до іншого суду та звільнення суддів Конституційного Суду України і суддів, обраних безстроково.

«Вимагаємо щоб вона була включена на цьому тижні до порядку денного», - додав Андрій Іванчук.

Нагадаємо, що 7 квітня Янукович підписав указ про помилування шести засуджених, у тому числі колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та колишнього міністра охорони навколишнього середовища Георгія Філіпчука.

30 квітня Європейський суд з прав людини визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій "газовій справі" незаконним та політично мотивованим. Суд одноголосно визнав, що було порушення п. 1.4. 5. ст.5  Європейської конвенції з прав людини та  порушення ст.18 Конвенції  - про обмеження прав людини.

Європарламентарі вважають, що визнання Європейським судом з прав людини незаконності та політичної вмотивованості арешту екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко дає владі України всі підстави звільнити її. На думку аналітика брюссельського Центру європейської політики Аманди Пол, у світлі рішення ЄСПЛ Тимошенко є політичним в’язнем.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.