НОВИНИ

У "Батьківщині" обмежились попередженням депутатів, які не голосували за відставку Азарова

Фракція «Батьківщина» винесла попередження семи депутатам, які не голосували за відставку уряду, та оголосила персональне звернення щодо підвищення фракційної дисципліни 22 депутатам, які не голосували за декриміналізацію статей КПК, за якими засуджена Юлія Тимошенко. Відповідні рішення ухвалили на засіданні фракції 13 травня, повідомили у «Батьківщині».

Проти рішення щодо винесення попередження семи депутатам, які були відсутні під час розгляду питання про відставку Кабміну,  проголосували четверо членів фракції, утрималися вісім.

Питання щодо виключення з фракції  вказаних депутатів  набрало 11 голосів.

Голова фракції Арсеній Яценюк при спілкування з журналістами вказав, що всі народні депутати фракції «Батьківщина» поставили свої особисті підписи під резолюцією недовіри Кабінету міністрів.

Він повідомив, що ті, хто не були в сесійній залі під час голосування за відставку Кабінету міністрів, "пояснили причини відсутності": "Але, незважаючи навіть на наявність цих причин, всім їм винесено попередження, так само, як і звернута увага 22 народних депутатів (які не голосували за декриміналізацію статей, за якими була  засуджена Юлія Тимошенко. – ред.), так, як передбачено положенням фракції".

Яценюк також підкреслив, що сьогодні на засіданні фракції провели детальний аналіз не лише голосування за відставку Кабінету міністрів, а й голосування з кожного питання порядку денного, обговорювалася особиста присутність на засіданнях фракції та на пленарних засіданнях Верховної Ради 

Голова політради об’єднаної опозиції «Батьківщина» Олександр Турчинов додав, що «незважаючи на медичні довідки, незважаючи на те, що дехто був в офіційному закордонному відрядженні, ми вважаємо, що питання настільки серйозне, що ми не могли його залишити поза увагою»: «Все одно всі (7 депутатів фракції –ред. ) отримали попередження. А відповідно до положення про фракцію, це попередня дія перед тим, як виключають із фракції».

Він наголосив, що це дуже жорстке рішення фракції: «Ми вважаємо, що такі дії, як були у Верховній Раді, вимагають, щоб навіть той, хто має лікарняний, коли він може переміщатися, - повинен приїжджати і голосувати. Той, хто у відрядженні, - має припиняти відрядження, приїжджати і голосувати. Фракція прийняла дуже жорстке рішення, але воно відповідає тій ситуації, в якій ми знаходимося», - наголосив він.

«У той же час, ми не будемо працювати на наших опонентів, які мріють, щоб опозиційні фракції дуже швидко зменшували свою чисельність. Сьогодні йде дуже активна робота по залякуванню, підкупу, шантажу депутатів для того, щоби вирвати їх із фракції. Безумовно, в цьому напрямку ми не будемо працювати і допомагати нашим опонентам розвалювати фракцію. Фракція єдина і готова до боротьби і перемоги», - підкреслив Турчинов.

Нагадаємо, раніше  народний депутат Анатолій Гриценко повідомив, що засіданні фракції ВО «Батьківщина» розглядатиметься питання про депутатів, які голосують одностайно із Партією регіонів

З вимогою виключити зі складу фракції "Батьківщина" шість народних депутатів, які не голосували за відставку уряду, виступили представники восьми обласних і однієї міської організації «Батьківщини».

Під час голосування за відставку уряду були відсутні 14 депутатів з опозиційних фракцій. Зокрема, у фракції «Батьківщина» під час голосування були відсутні сім народних депутатів: Микола Мартиненко, Віталій Данілов, Денис Дзензерський, Андрій Павелко, Сергій Сергієнко, Андрій Шевченко та Сергій Фаєрмарк.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.