НОВИНИ

Кабмін вирішив покращити стипендії студентам-відмінникам з наступного року

Уряд підвищує стипендії для студентів-відмінників. Про це йдеться у відповідній постанові "Про внесення змін до Порядку призначення і виплати стипендій", повідомили в Кабміні.

Як зазначається, документ прийнято на виконання відповідного доручення президента, його проект було погоджено з представниками студентського самоврядування та ректорами вузів.

Метою є збільшення розмірів академічних стипендій для студентів вищих навчальних закладів, які навчаються на "відмінно", а також для студентів, яким призначені іменні та персональні академічні стипендії навчальних закладів.

Відповідно до постанови, збільшуються розміри підвищення до стипендій для студентів вишів І-ІІ рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста або бакалавра: з 50 до 70 гривень. Також буде збільшено підвищення до стипендії для майбутніх бакалаврів, спеціалістів і магістрів вишів ІІІ - ІV рівня акредитації: з 85 до 120 гривень, йдеться у повідомленні.

Постанова набуває чинності з 1 січня 2014 року.

Нагадаємо, у листопаді 2012 року президент Віктор Янукович доручив уряду переглянути розміри академічних стипендій та встановити обгрунтовану різницю між звичайною академічною стипендією та її підвищеним розміром.

У січні цього року у Міносвіти заявили, що не отримували скарг від студентів на завищення середнього балу і зменшення стипендій.

У березні представники студентства заявили, що Кабмін не виконав доручення президента щодо необхідності перегляду розміру студентської стипендії та збільшення різниці між мінімальною та підвищеною її розмірами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.