НОВИНИ

Fitch попереджає, що криза у Європі ще не досягла свого дна

Бурхливе зростання фінансових ринків не відображає реальної ситуації в єврозоні, де зберігається фундаментальна слабкість економіки, вважає більшість європейських інвесторів, які взяли участь у щоквартальному опитуванні рейтингового агентства Fitch Ratings.

Як наголошується в попередній доповіді Fitch, песимісти, які як і раніше лідирують в опитуванні, вважають, що гірша частина боргової і фінансової кризи в єврозоні, швидше за все, ще попереду.

При цьому негативно налаштовані інвестори розділилися на два табори: 29% впевнені, що спокій на ринках буде недовготривалим, 30% описують ситуацію на ринках як "ірраціональне тріумфування, що ігнорує слабкість економічних прогнозів" Європи.

Решта учасників опитування (41%) оптимістично вірять у те, що "дно" кризи залишилося позаду завдяки сильній підтримці з боку Європейського центрального банку, влади ЄС і окремих держав.

За оцінками аналітиків Fitch, протиріччя в Європі кидаються в очі: рецесія з рекордним рівнем безробіття, що триває шість місяців. з одного боку, і ралі на фінансових ринках, з іншого. Якщо незабаром в єврозоні не відбудеться економічна стабілізація і здійснюватимуться реальні кроки у напрямку банківського союзу, влітку ринок зіткнеться з підвищеною волатильністю (мінливістю цін - ред.), як це було в 2011 і 2012 роках, вважають експерти.

Тим часом 86% інвесторів, які брали участь в опитуванні агентства, назвали затяжну рецесію одним з найбільш серйозних ризиків для європейських кредитних ринків, що є рекордно високим показником. У попередньому квартальному опитуванні частка таких відповідей становила 69%.

Передбачається, що ВВП єврозони знизився в першому кварталі на 0,1% після скорочення на 0,6% в попередні три місяці. Статистичне управління Європейського союзу оприлюднить дані о 12:00 за Києвом 15 травня.

Більшість респондентів вважають ризик посилення інфляції малоймовірним, і лише 9% опитаних дають йому високу оцінку, тоді як дефляції побоюються вже 29%.

Опитування Fitch проводилося з 3 квітня по 7 травня серед керівників фондів та інвесткомпаній, під управлінням яких перебувають активи з фіксованим доходом більше ніж на 8,6 трлн євро. Повні результати опитування будуть оприлюднені найближчими тижнями.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.