НОВИНИ

США отримали докази застосування владою Сирії хімічної зброї

Влада США має вагомі докази застосування хімічної зброї правлячим режимом сирійського президента Башара Асада, проти опозиціонерів. Про це повідомив держсекретар США Джон Керрі на прес-конференції, що транслювалася на веб-сайті держдепу.

"На мою думку, не доводиться сумніватися в тому, що це битва відбувається через жахливий вибір, який зробив правлячий режим Асада, готовий вбивати свій народ, застосовувати газ, у нас є вагомі докази його використання, по-звірячому вбивати людей за допомогою ракет типу "Скад" і артилерії ", - зазначив Керрі.

За словами Керрі, політична воля і готовність до компромісів сприятимуть врегулюванню сирійського конфлікту мирним шляхом.

 

Як повідомлялось, наприкінці квітня Барак Обама заявив, що США мають у своєму розпорядженні докази застосування хімічної зброї в Сирії, але фактів і доказів поки недостатньо.

Нагадаємо, раніше Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун закликав владу Сирії допустити в країну групу інспекторів ООН, яка має перевірити звинувачення про використання хімічної зброї сторонами сирійського конфлікту.

Група інспекторів на чолі з фахівцем зі Швеції Оке Селлстремом була створена ще в березні після того, як і влада Сирії, і збройна опозиція звинуватили одне одного у використанні хімічної зброї в одному й тому ж нападі в місті Алеппо.

Влада Сирії, яка закликала ООН розслідувати обставини, відмовилася допустити на територію країни інспекторів, оскільки ті планували перевірити і твердження опозиції.

За два роки війни в Сирії загинуло близько 70 тис людей, а майже чверть з 23-мільйонного населення країни довелося залишити домівки.

Конфлікт в Сирії почався майже два роки тому, коли в країні почалися виступи проти уряду Башара Асада.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.