НОВИНИ

Віруючі Якутії виступили за знесення пам'ятника Сталіну

Православні християни Якутська звернулися з відкритим листом до генерального директора ВАТ «Алмази Анабара» Євсєєва із засудженням відкриття пам'ятника Іосіфові Сталіну. Про це повідомляє портал SakhaNews.

У листі віруючі наводять документи із розпорядженням Сталіна щодо розстрілів і ув’язнення мешканців Кіровської області Росії.

Також додається документ щодо розстрілу в Бутово 935 священнослужителів Православної церкви.

«Ви вважаєте, що велич нашої держави полягає в тому, щоб вбивати священиків і єпископів, знищувати людей тільки за те, що вони вірять в Христа? Чи потрібно нагадувати, що великі перемоги, які здобула наша країна, були досягнуті не завдяки, а всупереч діям вождя, який знищив весь цвіт наукової, культурної та військової еліти СРСР?», – сказано в листі.

«З процитованих архівних документів, (а скільки їх є ще), однозначно випливає: Сталін – вбивця невинних людей», – наголошують у листі.

«Серед тих, хто підписали цей лист, є й ті, чиїх родичів також знищили чекісти за прямими або непрямими (неважливо) вказівками Сталіна. Поставивши на території Вашого підприємства пам'ятник вбивці православних єпископів, священиків і мирян, вбивці росіян і якутів, Ви плюнули в обличчя не тільки сучасним Вам православним християнам Якутії і всієї Росії, Ви плюнули на могили наших дідів і прадідів, закатованих безбожниками-більшовиками», – йдеться в листі.

Віруючі назвали вчинок Євсєєва «огидним» і закликали його публічно вибачитися.

«Запорукою дійсності і щирості Вашого покаяння буде знесення пам'ятника вбивці дорогих для нас людей», – додали вони.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.