НОВИНИ

На Закарпатті виборчі бюлетені на місцеві вибори просять друкувати угорською

Кандидат на посаду міського голови м. Берегова Золтан Бабяк, висунутий міською організацією Демократичної партії угорців України, 7 травня звернувся до Берегівської міської виборчої комісії з проханням ініціювати прийняття рішення про друкування запрошень на вибори міського голови Берегова, а також виборчих бюлетенів угорською мовою. Про це повідомляє громадянська мережа ОПОРА.

У своєму листі кандидат посилається на ч.2 ст. 12 Закону України «Про засади державної мовної політики», згідно з якою «Виборчі бюлетені друкуються державною мовою. У межах території, на якій відповідно до умов частини третьої статті 8 цього Закону поширена регіональна мова, виборчі бюлетені по виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів і посадових осіб місцевого самоврядування за рішенням територіальної виборчої комісії можуть оформлятися і відповідною регіональною мовою», а також рішення Берегівської міської ради № 934 від 07 вересня 2012 року, яке надало угорській мові статусу регіональної в м. Берегово.

Однак, як зазначають у повідомленні, ч.2 ст.31 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад та сільських, селищних, міських голів» встановлює, що «форма іменного запрошення затверджується Центральною виборчою комісією», а  згідно із ч.9 ст.66 цього Закону, «виборчі бюлетені друкуються державною мовою»

Згідно із повідомленням, члени Берегівської міської виборчої комісії ще 29 квітня направили листа до ЦВК щодо роз’яснення цієї ситуації, але, наразі, відповіді не отримали.

Також у повідомленні додають, що згідно із ч.3 ст.66  Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад та сільських, селищних, міських голів», текст виборчих бюлетенів для голосування у відповідних виборчих округах затверджується відповідними територіальними виборчими комісіями не пізніш як за 17 днів до дня місцевих виборів, тобто, до 15 травня 2013 року.

Вибори в місті Берегове відбудуться 2 червня 2013 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.