НОВИНИ

Гельсінська комісія США закликала Януковича звільнити Тимошенко

У Гельсінській комісії США сподіваються, що рішення Європейського суду з прав людини щодо незаконного та політично вмотивованого арешту Юлії Тимошенко стане імпульсом для її звільнення. Про це заявив голова Гельсінської комісії, сенатор Бенджамін Кардін під час слухань у Вашингтоні на тему «Головування України в ОБСЄ», звертаючись до міністра закордоних справ України Леоніда Кожари, повідомляє прес-служба Тимошенко.

«Я вітаю недавнє помилування Юрія Луценка і вважаю, що це є хорошим першим кроком. Сподіваюся, що ви будете виконувати свою обіцянку у проведенні судової та виборчої реформ. Ми також сподіваємося, що рішення Європейського суду про порушення прав Юлії Тимошенко та довільний її арешт стане додатковим імпульсом для її звільнення», – сказав він. 

Сенатор наголосив, що Україні під час головування в ОБСЄ потрібно виконати великі завдання в керівництві цією організацією.

«Головуюча країна повинна сама демонструвати міцну демократію, якщо вона хоче домогтися успіху в заохоченні інших країн дотримуватися зобов'язань ОБСЄ. Обов'язок України – подавати приклад у відстоюванні прав людини і дотримання законності», – підкреслив Кардін. 

У свою чергу співголова Гельсінської комісії, конгресмен-республіканець Крістофер Сміт (штат Нью Джерсі) додав, що в Україні головним символом проблем із дотримання прав людини, верховенства закону та демократії є ув'язнення екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. 

«Це серйозна несправедливість, і це має бути виправлено президентом Януковичем. Я настійно закликаю уряд України для зміцнення свого головування в ОБСЄ звільнити Юлію Тимошенко», – заявив він. 

Як повідомлялося, під час круглого столу у Вашингтоні, організованого Національним демократичним інститутом, Кожара заявив, що Янукович не може втручатися у справу Тимошенко, бо це б означало порушення закону. 

27 квітня комісія при президентові у питаннях помилування на своєму засіданні розглянула питання про помилування Тимошенко і вирішила, що питання про її помилування є передчасними.

30 квітня Європейський суд з прав людини визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій «газовій справі» незаконним та політично мотивованим. 

Гельсінська комісія США (Комісія з безпеки та співпраці в Європі) є незалежною організацією уряду США, яка займається моніторингом дотримання Гельсінських угод та укріплює безпеку, підтримуючи права людини, демократію, економічну, природоохоронну та військову співпрацю між 56 країнами. 

Комісія складається із 9 представників, висунутих Сенатом та 9 – від Палати представників Конгресу США. До неї також входять по одному представнику від Державного департаменту, Міністерства торгівлі та Міністерства оборони.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.