НОВИНИ

Суд відмовився задовольняти позов до лідерів опозиційних партій за блокування Ради

10 травня, Голосіївський районний суд міста Києва закрив провадження у справі проти голови фракції «Батьківщина» Арсенія Яценюка, фракції «Удар» Віталія Кличка та «Свобода» Олега Тягнибока щодо блокування трибуни Верховної Ради. Про це повідомляє прес-служба «Батьківщини»

Громадянка Віра Іванова звернулася до Голосіївського райсуду з позовом про визнання дій щодо організації та блокування парламентської трибуни лідерами опозиції неправомірними.

11 квітня представники Яценюка, Кличка та Тягнибока подали клопотання про закриття провадження у даній справі, адже блокування трибуни народними депутатами було формою громадського спротиву, а не реалізацією управлінських функцій, а отже, нардепи діяли як громадяни України, а не як суб’єкти владних повноважень.

Саме тому, як наголосили представники опозиції, така справа є непідвідомчою адміністративному суду.

Голосіївський районний суд задовольнив клопотання про закриття провадження.

За словами секретаря комітету Верховної Ради з питань верховенства права та правосуддя, депутата від фракції «Батьківщина» Павла Петренка, окрім того, що адміністративний суд не наділений повноваженнями розглядати такого роду спори, заявлені позовні вимоги були необґрунтовані по суті: «Позивач так і не змогла пояснити суду, яким чином блокуванням трибуни було порушено її права».

Він додав, що закриття справи проти лідерів опозиції було єдино правильним рішенням суду. «Суд закрив провадження, не даючи можливості в майбутньому спекулювати цим питанням», - наголосив Павло Петренко.

Як повідомлялося,  на початку квітня на адресу партії УДАР, на ім’я її лідера Віталія Кличка надійшла повістка про виклик до суду в адміністративній справі щодо блокування роботи парламенту представниками опозиції. В документі йшлося, що до Голосіївського районного суду Києва з адміністративним позовом до Кличка, лідера «Батьківщини» Арсенія Яценюка та лідера «Свободи» Олега Тягнибока звернулася громадянка Віра Іванова. Вона вимагає визнати неправомірними дії опозиційних лідерів щодо організації та блокування роботи Верховної Ради України. Попереднє судове засідання було призначено на 11 квітня, на 17:00 за адресою: вул. Потєхіна, буд 14-А, каб. 35.

Опозиція почала блокувати трибуну і президію парламенту 2 квітня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.