НОВИНИ

У Харкові замість зруйнованого пам’ятного знаку воїнам УПА встановили хреста

У харківському молодіжному парку на місці, де стояв пам’ятний знак героям Української повстанської армії, встановили тимчасовий березовий хрест.

«Це символічний хрест, такі ставили на могилах воїнів УПА. Хрест, встановлений, доки тут не буде відновлено кам’яний пам’ятний знак», – розповів народний депутат, очільник харківського обласного осередку ВО «Свобода» Ігор Швайка.

Як повідомлялось, уніч на 26 квітня в Молодіжному парку Харкова невідомі особи демонтували пам’ятний камінь воякам УПА.

Нагадаємо, з пам’ятниим знаком пов’язані кілька скандальних історій. Так, 20 грудня 2006 року цей пам’ятний знак знесли члени Євразійської спілки молоді. Екскаватором було викопано яму біля пам’ятника і збито туди цей камінь. Але майже одразу пам’ятник було відбудовано.

2008 року міський голова Харкова Михайло Добкін намагався «обміняти» харківський камінь на честь воїнів УПА на постамент пам’ятника Леніну в Івано-Франківську. Зрештою, наприкінці 2009 року міський очільник вирішив залишити пам’ятник на первинному місці заради «збереження політичного спокою в регіоні».

Пам’ятний знак є традиційним місцем зборів українських патріотів Харкова з нагоди різноманітних знаменних подій, відзначення важливих річниць. Його встановили 1992 року.

Харків’яни вирішили відновити пам’ятний знак УПА, якщо його не відновить влада. Тепер, за словами представників харківських націонал-патріотів, створений комітет зі встановлення пам’ятного знака веде народний збір коштів. За приблизними підрахунками йдеться про суму 50-60 тисяч гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.