НОВИНИ

Газпром перевіряють: державні аудитори прогнозують цікавий результат

Рахункова палата Росії вперше за п’ять років здійснює перевірку Газпрому. Про це 10 травня повідомив голова Рахункової палати РФ Сєргєй Стєпашин.

"Вперше за п'ять років ми проводимо серйозну перевірку Газпрому. Думаю, що підсумки перевірки будуть цікавими. Багато говорять про закритість цієї компанії, але я хочу особливо підкреслити, що Газпром повністю співпрацює з аудиторами Рахункової палати, надаючи всі необхідні документи ", - сказав Стєпашин, який раніше вже повідомляв про плани Рахункової палати провести 2013 року комплексну перевірку ВАТ "Газпром".

За словами Стєпашина, перевірку Газпрому здійснює аудитор Сєргєй Рябухін. Передбачається, що вона завершиться восени 2013 року, до листопада.

Перевірка компанії ініційована безпосередньо самої Рахункової палатою, ніхто відомству доручень про її проведення не давав.

"За законом ми зобов'язані це робити. Тримали деяку паузу тому, що підписувалися міжнародні контракти. Тут теж не хочеться бути слоном у посудній лавці. Перевіряти перевіряй, але треба думати про країну своєї, але при цьому перевірка така буде", - зазначив Стєпашин.

Планову перевірку Роснєфті відомство намітило на 2014 рік.

"Планова перевірка Роснефті у нас на наступний рік», - підкреслив Стєпашин.

Раніше Федеральна антимонопольна служба (ФАС) висловлювала невдоволення механізмами тендерів щодо закупівлі труб великого діаметра, що проводяться структурами Газпрому.

На думку ФАС, процедури тендерів у нинішньому вигляді не передбачають конкуренції між трубниками. Лоти в ході тендерів перевищують можливості трубних компаній з виробництва і постачання на адресу споживача.

"Ціновий конкуренції між трубниками зараз в принципі бути не може. Беруть участь 2-3 посередника, які не конкурують між собою, дуже часто – один "Північний європейський трубний проект "(трубний трейдер, контролюється братами Ротенбергами – Ред.). У тендерах повинні брати участь, на наш погляд, виробники труб, а не посередники ", - зазначали в ФАС.

Пізніше, президент Росії Владімір Путін, відповідаючи на питання щодо закупівель Газпромом трубної продукції через посередників, маржа яких може досягати 30%, висловився за кримінальне покарання газпромівських корупціонерів.

"Ми все частіше і частіше чуємо претензії до ведення бізнесу Газпромом, що там якісь корупційні складові є. Напевно, є, але за це поліція повинна ловити і саджати. І я вважаю, що це було б дуже правильно . Я вже знаю про це і неодноразово давав доручення правоохоронним органам. накопати щось - дай Бог, значить, когось посадять ", - сказав Путін.

Як повідомлялось, згідно з оприлюдненим звітом діяльності за 2012 рік, Газпром зменшив обсяги продажу газу в країни колишнього Радянського Союзу, внаслідок чого прибуток компанії знизився. Тим самим компанія визнала поступову втрату ринку газу на теренах колишнього СРСР.

Нагадаємо, минулого року Газпром конфліктував з шістьма країнами. Газові конфлікти спрацьовували проти Росії, оскільки газовий монополіст, як правило, не виходив з них переможцем.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.