НОВИНИ

Єврокомісар запевняє, що відстрочок для виконання вимог ЄС ніхто Україні не даватиме

Україна вже зробила кроки, щоб виправдати очікування Євросоюзу, однак «ще багато треба зробити» в напрямку до підписання Угоди про Асоціацію. Про це заявив Комісар з питань політики розширення Європейського союзу Штефан Фюле, виступаючи в штаб-квартирі Радіо Свобода-Радіо Вільна Європа в Празі.

«Наразі ми бачимо деякий прогрес з українського боку в усіх трьох напрямках, включно з політично мотивованим судочинством. Звільнення Луценка та Філіпчука – це крок у правильному напрямку. Однак, ще багато чого треба зробити, включно з гарантією, що не буде повторення цього феномену», – заявив Фюле.

Єврокомісар із питань розширення та політики сусідства також  заперечив будь-які відстрочки для Києва, коли він має засвідчити успіхи на шляху до асоціації з ЄС.

 «Насамперед, ми ніколи не відкладали на пізніше кінцевого терміну (для Києва- ред.). Міністри закордонних справ ЄС у грудні дуже чітко заявили, що будуть готові підписати угоду про асоціацію на листопадовому Вільнюському саміті. Водночас, вони недвозначно вказали на три сфери, в яких вони очікують рішень від України шляхом послідовних та очевидних зусиль», – сказав Фюле.

Нагадаємо,  Рада міністрів закордонних справ ЄС заявляла, що угоду про асоціацію між ЄС і Україною можна буде підписати до вільнюського саміту «Східного партнерства», якщо Україна досягне поступу у трьох галузях: відповідності міжнародним стандартам минулорічних парламентських виборів і подальших дій за їхніми результатами, поступу України в подоланні вибіркового правосуддя і відверненні його на майбутнє і втіленні реформ, які сторони визначили спільно в порядку денному підготовки до асоціації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.