НОВИНИ

У Дніпропетровську 9 травня Вілкул очолив марш «Безсмертного полку»

На День Перемоги у рамках акції «Безсмертний полк» більше 10 тисяч жителів Дніпропетровщини на чолі з віце-прем'єр-міністром України Олександром Вілкулом пройшли колоною з фотографіями своїх родичів-фронтовиків/

«Я йшов у колоні, і як тисячі дніпропетровців ніс портрет свого діда. Він пройшов всю війну з 1941 по 1945 рік. І коли я йшов у колоні я задав собі питання: «А чи зможуть ці молоді хлопці, які йдуть з фотографіями воїнів, піднятися, як їх діди і прадіди, з гранатами на танк і битися з переважаючими силами противника?». Я йшов у колоні, я бачив їхні очі і я знаю відповідь: «Так! Ми зможемо, і не дай Бог нашим ворогам піти на нас. Ці хлопці зможуть встановити прапор Перемоги!», - сказав Олександр Вілкул

У заході також взяли участь голова Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Колєсніков та голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод.

«У кожній сім'ї є свої герої війни, які воювали проти німецько-фашистських загарбників, билися за свободу, мир і життя майбутніх поколінь. Для того, щоб зберегти пам'ять про ветеранів Великої Вітчизняної війни започаткована акція «Безсмертний полк». У її рамках створений спеціальний сайт nashpolk.dp.ua, на якому кожен бажаючий може розповісти про героя війни зі своєї родини та розмістити його фотографії», - сказав Вілкул.

Наразі на сайті вже розміщено близько 7 тисяч фотографій солдатів Великої Вітчизняної війни і акція триває.

«Цього року у рамках відзначення 70-річчя Битви за Дніпро з тих фотографій, які розміщуються на сайті, будуть створені фотоекспозиції для бібліотек та шкільних музеїв області», - зазначив Вілкул.

Учасники акції «Безсмертний полк» пройшли урочистою колоною по Набережній Дніпропетровська.
 

Як повідомлялось, 9 травня у Києві на Майдані Незалежності підняли державний прапор на честь Дня Перемоги.

А Львівський окружний адміністративний суд ухвалив рішення про заборону проведення ветеранським організаціям і політичним силам 9 травня у Львові мітингів та інших масових заходів.

Нагадаємо, Львівська міська рада 8 травня скерувала позовну заяву до окружного адміністративного суду з вимогою заборонити проведення акцій 9 травня у Львові окрім тих, що передбачені як офіційні заходи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.