НОВИНИ

Amnesty International закликає владу Білорусі скасувати смертний вирок вихідцю з України

Білоруська влада має скасувати страту чоловіка, який є вихідцем з України, та засуджений до смертної кари за вбивство ув'язненого. Про це йдеться в заяві Amnesty International.

Ім'я чоловіка не  розголошується, однак відомо, що він родом з Житомирської області, був безхатченком у Білорусі.  30 квітня він був засуджений за вбивство сусіда по камері в місті Могильові, східна Білорусь. Смертний вирок набирає чинності 3 травня і чоловік може бути страчений за декілька місяців.

«Amnesty International наголошує, що  в Білорусі, єдиній країні в Європі та Центральній Азії, яка все ще здійснює страти, особам, засудженим до смертної кари, не повідомляють заздалегідь про день виконання вироку. "Статус Білорусі - єдиного ката у Європі - є ганебним. Влада повинна негайно пом'якшити міру покарання у цій справі, а також встановити офіційний мораторій на смертну кару з метою подальшого скасування смертної кари", - сказав Давід Діас-Жожекс, заступник директора програми Amnesty International по Східній Європі та Центральній Азії.

Як відомо, це перший смертний вирок у Білорусі після резонансної справи Владіслава Ковальова та Дмітрія Коновалова, яких визнали винними в організації терористичного акту у мінському метро та стратили у березні 2012 року.

Страта в Білорусі виконується шляхом розстрілу засудженого в потилицю. Ув'язнені повідомляються про страту тільки за кілька годин або навіть хвилин до виконання вироку. Тіла ув'язнених не повертають родинам для поховання, так само як і не повідомляють місце поховання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.