НОВИНИ

У Львові 9 травня хочуть обмежитись лише офіційними заходами

Львівська міська рада 8 травня скерувала позовну заяву до Львівського окружного адміністративного суду з вимогою заборонити проведення акцій 9 травня у Львові окрім тих, що передбачені як офіційні заходи. Про це повідомили у міськраді Львова.

"Юридичне управління Львівської міськради мало достатньо підстав вважати, що задекларовані у заявках акції можуть спричинити загрозу громадській безпеці на 9 травня, тому ми звернулись до суду", - повідомила начальник юридичного управління міськради Гелена Пайонкевич.

Згідно з даними правоохоронців, у Львові 9 травня планувалось провести 20 акцій. «Є 20 заявок (на проведення акцій - ред.). Заявлено кількість учасників від 20 осіб до 500. Декілька політичних сил, ветеранські організації, «ліві» сили заявили про кількість до 500 осіб», – повідомив  начальник головного управління  МВС  у Львівській області Олександр Рудяк.

Нагадаємо, Львівський окружний адміністративний  7 травня призупинив дію ухвали Львівської міської ради  «Про заборону використання символіки СРСР, комуністичної та нацистської символіки на території міста Львова». 

25 квітня Львівська міська рада ухвалила рішення про оголошення 8-9 травня у місті Львові Днями скорботи за загиблими у Другій Світовій війні та жертвами тоталітарних режимів. Також депутати прийняли ухвалу, якою заборонили використання 8-9 травня окупаційної символіки СРСР, комуністичної і нацистської символіки на території Львова. 

Також  26 квітня Львівська обласна рада прийняла рішення про вшанування пам’яті українців, полеглих у роки Другої світової війни, у якому звертається до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, громадських організацій, правоохоронних і силових структур області про недопустимість використання 8 та 9 травня, під час відзначення Днів пам’яті жертв Другої світової війни, радянсько-комуністичної чи нацистської символіки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.