НОВИНИ

У шести містах України відбулися молебні за загиблими воїнами Другої світової війни

У шести містах України 8 травня відбулися молебні за загиблими у роки Другої світової війни, які організували Спілка української молоді, Молодий народний Рух та іншими організаціями, які ініціювали проведення Дня пам'яті і єдності 8 травня.

Молебні відбулися у Дніпропетровську, Житомирі, Києві, Херсоні, Черкасах та Чернігові.

Молебень за загиблими у Другій світовій війні проводиться вже другий рік під ряд. Виникнення такої ініціативи обумовлено тим, що під час війни українці "захищали свої будинки як у складі Червоної армії, так і в дивізії" Галичина "та УПА, тому актуальним, ніж святкування чергової річниці світової перемоги над нацизмом, є об'єднання в скорботі за загиблими".

Панахиду за загиблими воїнами Другої світової війни в Києві проводили священики УГКЦ та УПЦ (КП). Вона проводилася біля хреста жертвам репресій НКВС 1930-1950 рр.

Після цього, учасники перейшли до Арки дружби народів, яка розташована біля Європейської площі і запустили в повітря паперові ліхтарики з символами країн-учасниць Другої світової війни.

Як повідомлялось, Екс-міністр МВС Юрій Луценко вважає, що настав час припинити політтанці на кістках жертв двох тоталітарних систем- Гулагу і Освенціма і скинути бруд брехні імперського агітпропу і усвідомити , що 9 травня може бути лише днем памяті і скорботи.

Читайте також: Живі і мертві: про реальні та міфологічні воєнні втрати СРСР

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.