НОВИНИ

Власенко: регіонали перекручують рішення Євросуду у справі Тимошенко

Європейський суд з прав людини у своєму рішенні про незаконний арешт Юлії Тимошенко чітко встановив політичні мотиви переслідування екс-прем'єр-міністра. Про це 8 травня під час прес-конференції заявив захисник Сергій Власенко, повідомляє прес-служба «Батьківщини».

На його думку, представники Партії регіонів маніпулюють інформацією та перекручують у своїх коментарях зміст рішення ЄСПЛ щодо першої скарги Юлії Тимошенко.

«В рішенні Європейського суду зазначено, що суддя (Кірєєв), приймаючи рішення про політично вмотивований арешт Юлії Тимошенко, не керувався нормами чинного законодавства, тому говорити про те, що «ми змінили закон і виконали приписи Європейського суду» - є абсолютно безпідставним. Вони так само порушують новий закон при час розгляд інших надуманих справ», - зазначив Власенко.

Він також спростував заяви представників правлячої партії про те, що влада начебто вже виконала рішення ЄСПЛ.

«Влада нічого не зробила на сьогоднішній день задля виконання рішення Європейського суду з прав люди», - наголосив Власенко.

Він заявив, що у рішенні ЄСПЛ чітко зазначено про політичну мотивацію рішення судді Кірєєва і процитував рішення Європейського суду: «... суд вбачає низку специфічних характеристик досудового ув'язнення, які дають йому змогу розглядати це питання окремо від більш загального контексту політично вмотивованого переслідування заявниці, як лідера опозиції, шляхом висування їй кількох кримінальних обвинувачень після зміни влади і до проведення парламентських виборів...».

Власенко підкреслив, що таке формулювання свідчить про політичні мотиви кримінального переслідування Юлії Тимошенко та нагадав про міжнародну реакцію щодо рішення ЄСПЛ.

«У Державному департаменті США, в офісі Кетрін Ештон і Штефана Фюле сидять юристи за кваліфікацією трошки вищі, ніж Володимир Олійник та інші коментатори від Партії регіонів. Саме ці установи та люди, а також представники Міжнародного моніторингового комітету та Європарламенту - чітко заявили, що рішення Євросуду встановило політичні мотиви арешту та тримання під вартою Юлії Тимошенко», - зазначив захисник.

«Я ще раз підкреслюю, у цих людей працюють юристи, які є кращі фахівці, ніж згадувані вище коментатори», - резюмував Власенко.

Як повідомлялось, представник Юлії Тимошенко у першій скарзі до ЄСПЛ Валентина Теличенко 7 травня заявила, що інформація про відсутність у рішенні Європейського суду з прав людини визнання політичних мотивів арешту Тимошенко є перекрученням або спекуляціями.

офіційний представник Європейського суду з прав людини, директор загальних служб ЄСПЛ Родерік Лідделл в інтерв’ю агенції «Інтерфакс-Україна» заявив, що в своєму рішенні Стразбурський суд не встановив факту політично мотивованого арешту екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

30 квітня Європейський суд з прав людини визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій "газовій справі" незаконним та політично мотивованим. Суд одноголосно визнав, що було порушення п. 1.4. 5. ст.5  Європейської конвенції з прав людини та  порушення ст.18 Конвенції  - про обмеження прав людини.

Європарламентарі вважають, що визнання Європейським судом з прав людини незаконності та політичної вмотивованості арешту екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко дає владі України всі підстави звільнити її.  На думку аналітика брюссельського Центру європейської політики Аманди Пол, у світлі рішення ЄСПЛ Тимошенко є політичним в’язнем.

 Читайте також: Рішення Євросуду щодо затримання і арешту Юлії Тимошенко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.