НОВИНИ

Десятки тисяч людей протестували у Парижі проти заходів жорсткої економії

Приблизно 30 тисяч осіб, за оцінками префектури поліції, взяли участь у маніфестації лівих політичних сил проти політики жорсткої економії, що відбулася в Парижі. Про це повідомляє France-Presse.

Представники "Лівої партії" Жан-Люка Меланшона, одного з натхненників акції протесту, заявили, що в ході від площі Бастилії до площі Нації взяли участь 180 тисяч осіб.

Виступаючи на мітингу на площі Бастилії, Меланшон заявив, що його прихильники не сприймають політики жорсткої економії, "мета якої зробити так, щоб європейці страждали без кінця". У недільному інтерв'ю газеті Parisien політик піддав різкій критиці курс глави держави Франсуа Олланда, якого в 2012 році він підтримав у другому турі президентських виборів.

За його словами, президент Франції є однією з причин кризи в Європі, оскільки він захищає інтереси акціонерів і великого бізнесу і підтримує політику жорсткої економії на шкоду робітничому класу. Меланшон закликав Олланда повернути ліворуч, "туди, де він був обраний", а також запропонував в якості нового прем'єра себе, або, як альтернативу, міністра промислового зростання Арно Монтебур.

Анонсуючи недільну акцію протесту, Меланшон пообіцяв, що в Парижі збереться 100 тисяч осіб.

Нагадаємо, раніше президент Франції Франсуа Олланд заявив, що падіння його рівня підтримки серед французів до 24%, згідно з соцопитуваннями, не зупинить реформ у країні та не змусить уряд змінити курс.

Як відомо, після інавгурації на початку травня 2012 року популярність Олланда перевищувала 60%. Вже у вересні роботу Олланда на посту глави держави сприятливо оцінювали 43% франуцзів, у той час як у серпні досягнення чинного глави держави схвалювали 54%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.