НОВИНИ

Після рішення ЄСПЛ представники ЄС та США нагадали Києву про вибіркове правосуддя і необхідність звільнити Тимошенко

Міжнародна спільнота продовжує схвалювати рішення Євросуду з прав людини, що визнав арешт Юлії Тимошенко незаконним та політично мотивованим, та закликати українську владу звільнити екс-прем'єра.

Зокрема, верховний представник ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон та комісар ЄС з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле закликали українську владу переглянути ситуацію Юлії Тимошенко. 

“У світлі рішення (Євросуду - Ред.) ми закликаємо українську владу уважно переглянути ситуацію Тимошенко, лідера однієї з найсильніших опозиційних партій країни, яка залишається ув’язненою після судового процесу, який не був чесним, прозорим та незалежним юридичним провадженням”, - підкреслили у спільній заяві Ештон та Фюле.

Вони також наголосили на важливості чітко висловлених зобов’язань української влади швидко виконувати всі рішення Європейського суду з прав людини, а також закликали Київ продовжити тісну співпрацю з моніторинговою місією Європарламенту на чолі з колишніми президентами Європарламенту Петом Коксом та Польщі Олександром Кваснєвським з метою викорінення стурбованостей щодо вибіркового правосуддя в Україні.

Заступник речника Держдепартаменту США Патрік Вентрелл у зв'язку з винесенням рішення Євросуду наголосив, що США продовжує наполягати на необхідності звільнення Тимошенко. 

«Ми повторюємо наш заклик щодо звільнення пані Тимошенко», - зазначив він.

Крім цього, співдоповідачі у справі України Моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи Майліс Репс і Марієтта де Пурбе-Лундін, а також доповідач Комітету з юридичних питань і прав людини ПАРЄ у справі відокремлення політичної і кримінальної відповідальності Пітер Омтзіхт, очікують, що "влада України не буде чекати на це до рішення Страсбурзького суду за її скаргою щодо її засудження". І також зазначили про необхідність звільнення екс-прем'єра.

 Співголова фракції Зелених/Європейський вільний альянс в Європейському парламенті Ребекка Гармс заявила, що рішення Євросуду дає Європейському Союзу додаткову мотивацію продовжувати домагатися звільнення екс-прем’єра і відновлення репутації всіх колишніх членів уряду, що зазнали переслідувань.

«В принципі, загальноприйнятого визначення поняття «політичний в’язень» не існує. Однак на загал під цим поняттям розуміють осіб, позбавлених волі через їхню політичну діяльність, і особливо тих, хто протистоїть урядові своєї країни чи критикує його. В жовтні 1012 року Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ), членом котрої є й Україна, першою серед усіх поважних міжурядових організацій світу прийняла конкретні критерії для визначення політичних в’язнів. У світлі рішення ЄСПЛ та цих критеріїв, Тимошенко дійсно є політичним в’язнем», – заявила вона.

За її словами, українська влада все ще має можливість «вчинити правильно» і звільнити Тимошенко.

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини 30 квітня визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій "газовій справі" незаконним.

Суд одноголосно визнав, що було порушення пунктів 1,4,5 ст.5  Європейської конвенції з прав людини. Суд одноголосно встановив, що було порушення ст.18 конвенції (обмеження прав людини). Також Євросуд більшістю голосів установив, що порушення прав Тимошенко за ст.3 (заборона на катування) Європейської конвенції з прав людини не було.

Представник Тимошенко в ЄСПЛ Валентина Теличенко назвала це рішення Євросуду "очікуваним".

Як писав Тиждень.ua, європарламентарі вважають, що визнання Європейським судом з прав людини незаконності та політичної вмотивованості арешту екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко дає владі України всі підстави звільнити її.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.