НОВИНИ

Азаров вважає, що критика України за дефіцит демократії ґрунтується на неправдивій інформації

Прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що в Україні існує чимало засобів масової інформації, які відкрито критикують президента Віктора Януковича. Про це він заявив в інтерв'ю німецькому виданню "Badische Zeitung".

Зокрема, Азаров вважає, що угода про асоціацію між Україною і ЄС буде підписана не пізніше саміту «Східного партнерства» у листопаді цього року.

На уточнення журналіста, що ЄС критикує українське керівництво через дефіцит демократії в країні, а тому підписання угоди затримується, Азаров заявив:

"Досі угода не підписана тому, що це тривала технічна процедура. Тільки в тому випадку, якщо ми не укладемо договір до осені, можна говорити про затримку".

Водночас щодо критики України за дефіцит демократії прем’єр заявив:

"Вона (критика. - Ред.) ґрунтується на неправдивій інформації. Що ж мається на увазі під "дефіцитом демократії"? В опозиції в нашій країні є абсолютна свобода дій. Є чимало засобів масової інформації, які відкрито критикують президента Віктора Януковича. Ніхто не перешкоджає їм у тому, навіть якщо твердження, які вони поширюють, нічого спільного з реальністю не мають. Приклад: були повідомлення, що у президента є золотий туалет у його резиденції. Це просто брехня. Назвіть ж мені випадки демократичних дефіцитів в Україні!".

На питання журналіста про очіквання України від ЄС, прем'єр відповів: "Стратегічною метою України є повноправне членство в ЄС. Ми поділяємо європейські цінності свободи, демократії та прав людини. Однак, ми не ідеалізуємо європейську систему, яка знаходиться, очевидно, в глибокій, насамперед, економічній кризі. Україна також страждає від цього".

До того ж, Азаров відмітив, що політика України базується на національних інтересах, тому він не сприймає ультиматумів щодо відносин або з Росією, або з ЄС. 

"Не можна протиставляти наші відносини до Росії і до ЄС один проти одного. Тому ми також не сприймаємо, якщо хтось ставить нам ультиматум. Наша політика базується, насамперед, на національних інтересах України".