НОВИНИ

Євродепутат: Рішення ЄСПЛ відтермінує підписання Угоди про асоціацію

Член делегації Європарламенту у зв’язках з Україною, позафракційний депутат Андреас Молзер, член ультраправої Партії свободи Австрії вважає, що Євросоюз через рішення Європейського суду з прав людини у справі Юлії Тимошенко може відтермінувати підписання Угоди про асоціацію з Україною.

“Я думаю, що рішення ЄСПЛ матиме вплив на процес тіснішого наближення України до ЄС. Зокрема, я думаю, що підписання Угоди про асоціацію між Києвом та Брюсселем буде відкладено, що у мене особисто викликає жаль”, – сказав  євродепутат.

“Ви маєте зважати на настрої проти України в низці країн-членів ЄС з того моменту, як президент Віктор Янукович очолив країну в 2010 році, і тепер рішення ЄСПЛ підтвердило критику української внутрішньої політики”, – додав Молзер.

Разом з тим він зазначив, що залишається питання щодо того, чи варто пов’язувати Угоду про асоціацію зі справою Тимошенко, оскільки, за його словами, у підсумку в Україні може скластися враження, що ЄС шантажує Україну, що, у свою чергу, підштовхне Київ до розвороту від ЄС до Москви.

Молзер також зауважив, що хоча ЄС і не має втручатися у ситуацію в Україні, водночас існує серйозна стурбованість щодо дотримання принципу верховенства права в Україні. “Є також сумніви в ЄС щодо того, чи відповідав процес проти Тимошенко європейським критеріям. Тому я би порадив Україні реформувати судову систему”, – сказав він.

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій «газовій справі» незаконним та політично мотивованим.

Як відомо, Україна розраховує підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом у листопаді 2013 року під час саміту "Східного партнерства" у Вільнюсі.

Єврокомісія має намір оцінити прогрес Києва у виконанні критеріїв підписання угоди про асоціацію 15 травня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.