НОВИНИ

В Україні вперше почався суд за участі присяжних

30 квітня розпочалися слухання за участі суду присяжних по справі 27-річного громадянина Марокко, що звинувачується в навмисному вбивстві відомого львівського лікаря-травматолога Леона Фрайфельда.

Обвинувачений у справі особисто виявив бажання, щоб його справа слухалася за участі присяжних.

Під час сьогоднішнього судового засідання, із затвердженого списку методом довільного вибору, було відібрано присяжних у справі – трьох жінок, які були присутні на засіданні разом з двома професійними суддями.

Під час засідання заслуховувалися клопотання сторін, розгляду справи по суті – не було.

На початку судового засідання адвокат підсудного заявив клопотання про заборону фото та відео зйомки. Після того, як суд відхилив дане клопотання, адвокат підсудного заявив клопотання про відвід представника державного обвинувачення який, за твердженням захисту, чинив тиск на підсудного. Суд також відхилив дане клопотання.

Після цього захист вніс клопотання про недовіру суддям. Після цього представники постраждалої сторони заявили, що такі дії захисту підсудного спрямовані на затягування справи і не погодилися з відводом суддів.

У суді було оголошено перерву.

Як відомо, 20 листопада минулого року набрав чинності новий Кримінальний процесуальний кодекс України, згідно якого в Україні вводиться інститут суду присяжних.

Так, КПК передбачено, що суд присяжних утворюється при місцевому загальному суді першої інстанції. Обвинувачений у вчиненні злочину, за який передбачене покарання у вигляді довічного позбавлення волі, під час підготовчого судового засідання має право заявити клопотання про розгляд кримінального провадження стосовно нього судом присяжних.