НОВИНИ

Теличенко пояснила, чому Євросуд не призначив компенсації Тимошенко

У справі «Тимошенко проти України» Європейський суд з прав людини принциповим було визнання політичних мотивів кримінального переслідування, визнання політичних мотивів арешту, а не призначення компенсацію. Про це заявила представник екс-прем'єра Юлії Тимошенко Валентина Теличенко на прес-конференції у Києві.

Як пояснила Теличенко, Тимошенко, як і інші політики з її уряду, зверталися до ЄСПЛ не для того, щоб отримати певну суму компенсації, "принциповим було визнання політичних мотивів кримінального переслідування, визнання політичних мотивів арешту".

Вона вказала, що і екс-голова МВС Юрій Луценко, і Юлія Тимошенко в цьому питанні щодо грошової компенсації покладалися на розсуд ЄСПЛ.

"Компенсацію не було призначено Тимошенко за цим рішенням, тобто, кишеня держави Україна, як мінімум, у цій частині не постраждала, і, в принципі, це правильно зроблено", - сказала адвокат.

Також Теличенко висловила переконання, що українському уряду не слід подавати апеляцію на рішення Євросуду за скаргою  Тимошенко, оскільки вона буде непереконливою.

"Думаю, що наступні три місяці (час для подачі апеляції, протягом якого рішення ЄСПЛ не вважається таким, що набуло чинності – ред.) всі дуже уважно придивлятимуться до дій уряду та заяв офіційних осіб Міністерства юстиції стосовно того, буде чи ні апеляційне оскарження урядом або Тимошенко проти України", - сказала  Теличенко, додавши, що "добрим тоном із боку уряду було б не оскаржувати рішення: нехай замисляться: зайвий раз українському уряду програвати ще й в апеляції?".

На переконання  Теличенко, якщо Кабінет міністрів подасть апеляцію, то вона буде непереконливою, і ЄСПЛ не задовольнить її. "Я думаю, що апеляція українського уряду... також буде непереконливою в справі Тимошенко, як і в справі Юрія Луценка", - сказала вона.

У цьому контексті адвокат резюмувала: "Якщо поводитися гідно... якщо наш уряд хоче поводитися гідно, то не потрібно використовувати всі, які лише є, важелі, щоб довести зворотне від очевидного й спробувати довести Європі, що не було політичних мотивів... і прийняти як належне рішення ЄСПЛ".

Теличенко також додала, що  захист  Тимошенко навряд чи буде оскаржувати невстановлення ЄСПЛ фактів катування екс-прем'єра.

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини сьогодні визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій "газовій справі" незаконним та політично мотивованим

Урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ Назар Кульчицький заявив, що уряд проаналізує рішення Євросуду після отримання тексту документа, і вже тоді визначатиметься, чи оскаржувати його.

Начальник головного управління організації участі прокурорів у кримінальному провадженні в суді Генпрокуратури Михайло Шорін, коментуючи рішення ЄСПЛ, заявив, що  запобіжний захід Тимошенко у вигляді арешту в "газовій справі" обирався за старим Кримінально-процесуальним кодексом, який на той час був чинним. 

В той же час у  липні 2012 року Європейський суд з прав людини визнав, що арешт екс-глави МВС порушує права людини. За рішенням ЄСПЛ Україна виплатила  Луценку EUR15 тис. компенсації моральної шкоди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.