НОВИНИ

Ребекка Гармс: рішення ЄСПЛ підтримує усіх, хто бореться за права людини і за звільнення Тимошенко

Рішення Євросуду з прав людини у справі Юлії Тимошенко дає Європейському Союзу додаткову мотивацію продовжувати домагатися звільнення екс-прем’єра і відновлення репутації всіх колишніх членів уряду, що зазнали переслідувань. Про це у коментарі Тиждень.ua. заявила співголова фракції Зелених/Європейський вільний альянс в Європейському парламенті Ребекка Гармс.

«Мене дуже потішило рішення суддів зі Страсбурга. Це ще раз засвідчило явну критику політичного переслідування в Україні, і рішення суду підтримує всіх тих, хто бореться за права людини і за звільнення Тимошенко», - відзначила євродепутат і додала, що «рішення ЄСПЛ від 2012 року у справі Юрія Луценка проклало шлях звільненню цього українського політика».

«Для Європейського Союзу це рішення дає свіжу мотивацію продовжувати домагатися звільнення Тимошенко і відновлення репутації всіх колишніх членів уряду, що зазнали переслідувань. Воно також свідчить про підтримку Пета Кокса і Алєксандра Квасьнєвського, які від імені ЄС ведуть перемовини з цього питання з українською владою», - відзначила Ребекка Гармс.

Вона наголосила, що вибіркове політичне правосуддя в Україні повинно закінчитися. «У демократичній державі ні уряд, ні глава держави не повинні зловживати повноваженнями, контролюючи і караючи своїх політичних супротивників за допомогою неправосуддя і ув’язнення», - підкреслила європарламентар.

Гармс також додала, що не може визначити, чи ЄСПЛ кваліфікував Тимошенко як «політичного в’язня». Разом з тим вона відзначила, що її політична група вважає, що Тимошенко є  політичним в’язнем та вимагає її негайного звільнення.

Політик також сказала, що таке «рішення є сильною підтримкою також для   місії Пета Кокса та Александера Кваснєвського, які від імені ЄС  ведуть переговори щодо цього питання з українською владою».

На запитання, чи  вплине рішення Європейського суду на  підписання угоди про асоціацію України з ЄС, європарламентар вказала, що «цей процес вже був перерваний». «Український уряд має дати чіткий сигнал для демократії і верховенства закону. Це включає в себе також визволення Тимошенко. Список європейських  вимог відомий Києву. Тільки на основі чітких змін ЄС може підписати угоду», - відзначила вона.

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини 30 квітня визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій "газовій справі" незаконним та політично мотивованим

Урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ Назар Кульчицький заявив, що уряд проаналізує рішення Євросуду після отримання тексту документа, і вже тоді визначатиметься, чи оскаржувати його.

Об’єднана опозиція «Батьківщина» закликала Євросоюз застосувати персональні санкції проти заступників генерального прокурора України Рената Кузьміна, Лілії Фролової та судді Родіона Кіреєва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.