НОВИНИ

У Лавриновича ще не знають, чи оскаржуватимуть рішення Євросуду щодо Тимошенко

Сторонам у справі «Тимошенко проти України» надається три місяці для подачі клопотання про перегляд справи на розгляд Великої палати. В продовж цього терміну Міністерством юстиції буде проаналізовано дане рішення і прийняте рішення щодо доцільності його оскарження. Про це повідомляється у міністерстві юстиції.

"У випадку набуття рішенням статусу остаточного Україною буде вжито всіх заходів, необхідних на виконання даного рішення. При цьому необхідно зазначити, що станом на сьогодні питання обрання запобіжних заходів  врегульовано Кримінальним процесуальним кодексом України у відповідності до вимог ЄСПЛ", - йдеться у повідомленні.

Разом з тим міністр юстиції Олександр Лавринович заявив, що ознайомлення з рішенням ЄСПЛ засвідчило, що суд, вивчивши всі скарги Юлії Тимошенко, визначив більшість з них неприйнятними: зокрема,  суд визнав неприйнятними  скарги Тимошенко  щодо  неналежних умов тримання під вартою та відбування покарання, щодо  не забезпечення належної медичної допомоги, щодо  здійснення відеонагляду. 

"Варто звернути увагу, що в рішенні суду визнано відсутність порушень  під час перевезення до лікарні, про що скаржилася Юлія Тимошенко до ЄСПЛ. Суд також вказав на відсутність порушень  при розгляді звернення щодо неефективного розслідування скарг Юлії Тимошенко на жорстоке поводження", - сказав Лавринович.

Лавринович також наголосив, що влада бере до уваги визнані Євросудом порушення ст. 5 Конвенції прав людини. "Звичайно, ми беремо до уваги  порушення статті 5 Конвенції у зв'язку з тим, що до заявниці був обраний запобіжний захід у вигляді затримання з метою забезпечення її участі у засіданнях суду.  Слід звернути увагу що стаття 5 Конвенції діє з моменту затримання особи і до моменту винесення обвинувального вироку судом першої інстанції.  І тому констатація порушення права на особисту свободу не може мати наслідком звільнення особи, що відбуває покарання на підставі вироку суду", - заявив він.

"В рішенні ЄСПЛ також  констатовано відсутність політичних мотивів щодо затримання Юлії Тимошенко, а порушення статті 18 Конвенції визначено у зв‘язку з тим,  що фактичне затримання заявниці було покаранням за неповагу до суду", - підсумував Лавринович.

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини 30 квітня визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій "газовій справі" незаконним та політично мотивованим.  

Суд одноголосно визнав, що було порушення пунктів 1,4,5 ст.5  Європейської конвенції з прав людини. Суд одноголосно встановив, що було порушення ст.18 конвенції (обмеження прав людини). Також Євросуд більшістю голосів установив, що порушення прав Тимошенко за ст.3 (заборона на катування) Європейської конвенції з прав людини не було.

Представник Тимошенко в ЄСПЛ Валентина Теличенко назвала це рішення Європейського суду з прав людини "очікуваним".

Міністерство закордонних справ не має наміру коментувати рішення ЄСПЛ до винесення юридичної оцінки уповноваженим представником України при цьому суді.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.