НОВИНИ

  ▪   Алла Лазарева

Теличенко: Україна стає рекордсменом за політично вмотивованими рішеннями

Вже вдруге Європейський суд з прав людини визнає порушення в Україні 18 статті Конвенції з прав людини, що визначає політичну вмотивованість судових рішень. На цьому наголосила адвокат Валентина Теличенко у коментарі Тиждень.ua.

«Ця стаття стає об’єктом заяв не лише з України, звичайно. Є друга скарга Ходорковського, є також скарга Гусинського. Але в тих випадках йдеться про відчуження комерційної власності. Коли ж в Україні суд визначив політичну мотивацію суддів. Як у випадку з Луценком, так і у справі Юлії Тимошенко. Це не було складно, бо у справі Тимошенко йшлося про того самого суддю, Родіона Кірєєва», - відзначила Теличенко.

Вона наголосила, що відмова визнати тортури над Тимошенко, згідно з вимогами 3 статті Конвенції, є нормальною демократичною практикою.

«Голоси суддів розділилися: 3 проти 4. Це означає, що суд не упереджений», - сказала  вона.

Теличенко відзначила, що тепер в української Феміди є три місяці, щоб, імовірно, оскаржити рішення ЄСПЛ.

«Якщо оскарження не надійде, рішення стане остаточним. Це означає, що український суд муситиме скасувати упереджене та незаконне рішення судді Кірєєва та повернути справу на додаткове розслідування», - резюмувала адвокат.

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини 30 квітня визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій "газовій справі" незаконним та політично мотивованим

Урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ Назар Кульчицький заявив, що уряд проаналізує рішення Євросуду після отримання тексту документа, і вже тоді визначатиметься, чи оскаржувати його.

Об’єднана опозиція «Батьківщина» закликала Євросоюз застосувати персональні санкції проти заступників генерального прокурора України Рената Кузьміна, Лілії Фролової та судді Родіона Кіреєва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.